مرگ خاموش را با این نوشیدنی داغ دور بزنید

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فشار خون قابل کنترل و مدیریت است، اما می‌توان عوارض آن را کاهش داد. یک نوشیدنی می‌تواند خطر این قاتل خاموش را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، حتی اگر در مقادیر کم مصرف شود.
نوشیدنی ضد فشارخون

فشارخون بالا یک‌چهارم جمعیت را در سراسر جهان مبتلا می‌کند، با این حال اکثر مردم از این مشکل سلامتی غافل هستند، زیرا این بیماری فاقد علائم مشخص است. فشارخون قابل کنترل و مدیریت است. خوشبختانه، یک نوشیدنی می‌تواند خطر این قاتل خاموش را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، حتی اگر در مقادیر کم مصرف شود. همراه مجله دلتا باشید تا این نوشیدنی ضد فشارخون را بشناسید.

فشارخون و بیماری‌ها

فشارخون بالا پیش‌زمینه‌ای برای ایجاد مشکل است و به طور قابل توجهی خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. عوارض تهدیدکننده زندگی زمانی رخ می‌دهد که فشار داخل وریدها از حد معینی فراتر می‌رود و باعث لخته شدن خون، پارگی و نشت رگ‌ها می‌شود.

اگر می‌خواهید بیشتر با این بیماری آشنا شوید مطلب فشار خون بالا، قاتل خاموش ایرانیان را بخوانید.

فشار خون بالا

نوشیدنی معجزه‌آسای ضد فشارخون

برخی از نوشیدنی‌ها و دمنوش‌ها می‌توانند رگ‌ها را شل کرده و جریان خون بیشتری ایجاد کنند. این نوشیدنی‌ها با مکانیسمی که دارند، می‌توانند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به فشارخون بالا را در درازمدت کاهش دهند.

طبق نتایج مطالعات انجام گرفته مصرف کمتر از نصف فنجان چای سبز یا اولانگ می‌تواند خطر ابتلا به فشارخون بالا را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دهد، علاوه بر این، افرادی که بیش از دو فنجان چای در روز می‌نوشند، خطر ابتلا به این بیماری را تا ۶۵ درصد کاهش می‌دهند.

دمنوش چای سبز

برای تهیه دمنوش چای سبز به ازای هر نفر یک قاشق مرباخوری چای سبز را در قوری بریزید سپس یک لیوان آب داغ را به آن اضافه کنید و درب قوری را به مدت هفت تا هشت دقیقه بگذارید. چای سبز مانند چای سیاه نیازی به دم‌کردن روی حرارت ندارد.

چای سبز

چای اولانگ

برای هر فنجان ۱۸۰ میلی‌لیتر آب و ۲ قاشق غذا‌خوری برگ چای اولانگ را نیاز‌دارید. آب را تا دمای حدودا ۹۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌کنید، این دمای مناسب برای دم‌کردن چای است زیرا باعث می‌شود مواد معطر آن شکسته نشود و عطر موجود در چای شما از بین‌ نرود. سپس میزان چای ذکرشده را به آب اضافه‌کرده درب ظرف را ببندید و  تقریبا ۲ الی ۵ دقیقه صبر کنید. سپس چای شما آماده است.

چای اولانگ ضد فشارخون

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب چای دیابتی‌ها، مخصوص کاهش قندخون را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

عرقیات گیاهی مفید برای بیماران دیابتی

بیماران دیابتی باید به تغذیه خود اهمیت دهند. انواع عرقیات گیاهی برای کنترل و تنظیم قند خون…