فجیع‌ترین و وحشیانه‌ترین روش‌های مرگ

۱۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
 اغلب مردم دوست ندارند در موردش صحبت کنند، اما همه ما روزی خواهیم مرد؛ و مانند هر چیز دیگری، برخی روش‌های مرگ بهتر از روش‌های دیگر است یا حداقل کمتر ناخوشایندتر.
بدترین روش های مرگ

نکته جالب در مورد پزشکی و دارو‌های مدرن این است که حتی امروزه می‌توانیم به شکلی بدون درد و نگرانی به زندگی خود پایان دهیم. این یک سوی طیف و بخش قابل تحمل مرگ است، اما بقیه آن چندان خوشایند نیست. با مجله دلتا همراه باشید تا با بدترین روش های مرگ بیشتر آشنا شوید.

بدترین روش های مرگ

۱- مرگ در اثر تشنگی

حدود ۶۰ درصد از بدن انسان از آب تشکیل شده و همین آب است که بدن شما را تازه و شاداب نگه می‌دارد. همچنین همین آب است که به جریان خون در بدن و پاک کردن آن از مواد سمی خطرناک کمک می‌کند. با کاهش سطح آب بدن، سلول‌ها شروع به کوچک شدن و چروکیدن کرده، زیرا بدن مایعات داخل آن را به سمت جریان خون پمپاژ می‌کند. متاسفانه سلول‌های مغزی نیز شامل این سلول‌ها می‌شوند و وقتی سلول‌های مغزی نیز کوچک و چروکیده می‌شوند باید منتظر خبر‌های بسیار بدی باشد. کاهش آب سلول‌ها باعث می‌شود که نتوانند به درستی عمل کنند و بدین ترتیب فرد دچار گیجی، توهم، سردرد، کما و در نهایت مرگ می‌شود.

۲- مرگ در اثر تزریق مواد کشنده

در ۴۰ سال گذشته، از زمانی که مجازات مرگ بار دیگر در سال ۱۹۷۶ در ایالات متحده قانونی شد، دولت آمریکا دستکم ۱۵۰۰ نفر را اعدام کرده است. بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر اعدام با تزریق مواد کشنده را غیرانسانی می‌دانید، مدافعان این روش اعدام می‌گویند که چنین روشی بسیار انسانی‌تر از گردن زدن و دیگر روش‌های اعدام در دیگر نقاط جهان است. اما شاید در واقعیت چنین نباشد. زیرا تحقیقات نشان می‌دهد که اعدام با تزریق مواد کشنده بسیار بی‌رحمانه‌تر و دردناک‌تر از آن چیزی است که در کتاب‌ها آمده است. در اعدام‌های این چنینی از سه ماده سمی استفاده می‌شود: سدیم تیوپنتال (برای بیهوش کردن)، پانکرونیوم بروماید (برای فلج کردن) و پتاسیم کلراید (برای کشتن) فرد اعدامی. موضوع این است که اگر چه تزریق این سه ماده شبیه یک روش درمانی است، اما قوانین خاصی در مورد آن وجود ندارد.

۳- مرگ با صندلی الکتریکی

در صورت کمبود دارو‌های تزریقی کشنده، برخی به بازگرداندن صندلی‌های الکتریکی فکر می‌کنند که البته تفکر بسیار ترسناکی است. حتی اگر همه چیز خوب و طبق برنامه پیش برود نیز کسی نمی‌تواند این موضوع را منکر شود که اعدامی در واقع آنقدر پخته می‌شود تا بمیرد. در شرایطی که جریان برق وارد بدن می‌شود، قلب از کار می‌افتد، خون به جوش می‌آید و سیستم عصبی از کار می‌افتد که به خفگی منجر می‌شود. بدن ورم کرده و خون داغ به جوش آمده از هر روزنه‌ای در بدن بیرون خواهد زد. به طوری که گاهی اوقات چشم‌ها از حدقه بیرون زده و پوست شکافته خواهد شد. دمای بدن چنان بالاست که گوشت پخته و ممکن است از استخوان جدا شود و بیفتد. البته این در صورتی است که خوش شانس باشید.

بدترین روش های مرگ

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب قبیله‌ای که عصرانه آن‌ها انسان است!   را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

مضرات چای کیسه ای را جدی بگیرید

مضرات چای کیسه ای مانع از جایگزین شدن چای با این نوشیدنی فوری می‌شود. در دنیای امروز به دل…