این ساختمان از کتاب‌های ممنوعه ساخته شده است!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارتنون نیایشگاهی باستانی در آکروپلیس آتن است که قدمت آن به ۲۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد.
پارتنون در آلمان

یکی از هنرمندان مفهومی خوش ذوق در کشور آلمان، پارتنونی جدید در آلمان درست کرده است! این سازه در واقع ساختمانی از کتاب‌های ممنوعه است که خیلی زود توانست گردشگران زیادی را به خود جذب کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با پارتنون در آلمان آشنا شوید.

پارتنون در آلمان

نام این هنرمند خلاق، خانم Marta Minujín’s است که این پارتنون را از ساختمانی با کتاب‌های ممنوعه درست کرده است. این ساختمان در شهر کاسل آلمان قرار دارد و در همان روزهای اول ساخت توانست نظرهای زیادی را به خود جلب کند. جالب است بدانید، این هنرمند، ۷۴ ساله است. این بنا به تقلید از پارتنون واقعی در آتن، به خوبی تواسنته عظمت و ابعاد آن را تقلید کند و دارای ۱۰ متر ارتفاع، ۷۰ متر طول و ۳۰ متر عرض است.

ساختمانی با کتاب های ممنوعه

در ساخت این بنا، از ۴۶ ستون استفاده شده است که هر کدام از این ستون‌ها، خود از ۱۰۰ هزار کتاب ساخته شده است. این کتاب‌ها در بیشتر کشورهای اروپایی ممنوع شده‌اند. اگرچه در گذشته چاپ می‌شده‌اند اما امروزه دیگر اجازه پخش ندارند و بیش‌تر آن‌ها را رمان‌ها و کتاب‌های تاریخی تشکیل می‌دهند.

البته نباید تصور کنید که ستون‌های چنین بنای عظیمی را تماما کتاب‌ها تشکیل داده‌اند. در واقع در ساخت ستون‌ها از آهن استفاده شده است و بعد این کتاب‌ها در کیسه‌های پلاستیکی، به این داربست فلزی چسبانیده شده‌اند. این هنرمند، نیایشگاه باستانی پارتنون را به دلیل زیبایی نما و کهن بودن آن انتخاب کرد و به عنوان مدلی برای کار خود قرار داده است.

این بنا کجاست؟

این بنا در شهر کاسل و در نزدیکی جایی به نام Fridericianum  ساخته شده است.

ساختمان پارتنون در آلمان

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند زادگاه پول در جهان کجاست؟

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شهری که همچنان می‌سوزد

شهر سنترالیا امریکا شهری است که سوختنش در آتش هیچ‌وقت تمام شدنی نیست. بعضی مواقع شهرها بر …