راز جنازه‌های اسرارآمیزی که از کوه آویزان شده‌اند!

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در کشور چین، یکی از قدیمی‌ترین رازهای تاریخی این کشور باستانی نهفته است، یعنی تابوت‌های آویزان رود یانگتسه!
تابوت های آویزان در چین

متخصصان و محققانی که روی این تابوت‌ها تحقیقات انجام داده‌اند، آن‌ها را متعلق به مردمانی از بو Bo با قدمت ۳۰۰۰ سال دانسته‌اند. اما راز تابوت‌های آویزان در چین در رود یانگتسه چیست و به چه دلیلی آن‌ها از صخره‌ها بالای این رود آویزان شده‌اند؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با راز تابوت های آویزان در چین آشنا شوید.

تابوت های آویزان در چین

وقتی که به قسمت‌های جنوبی کشور چین و به نزدیکی رود یانگتسه می‌روید، می‌توانید در صخره‌ای که بر فراز آن قرار دارد تابوت‌های آویزان شده را ببینید. این تابوت‌ها در ارتفاع ۱۳۰ متری از سطح زمین قرار دارند و چندین دهه است که محققان سعی بر این دارند که بفهمند به چه دلیلی این مرده‌ها از کوه آویزان شده‌اند و مردم بو چرا این آیین‌ها را اجرا می کرده‌اند. ضمنا چگونگی انجام این کار و این که چطور توانسته‌اند این تابوت‌ها را در چنین مکان‌های سخت و صعب‌العبوری آویزان کنند، مسئله دیگری است که ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.
جنازه های آویزان در چین
اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب کشف برجی عجیب که از جمجمه انسان‌ها ساخته شده است را بخوانید.

چه کسی این تابوت‌ها را آویزان کرده است؟

قدیمی‌ترین مدارک و شواهدی که نشان‌دهنده تابوت‌های آویزان در چین است به دوران باستان بر می‌گردد. در آن دوران در استان فوجیان این کار انجام می‌شده است که ظاهرا قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد. از آن دوران و از همان‌ جا بود که این رسم و آیین به قسمت‌های جنوبی چین هم منتقل شد.
مرده های آویزان شده چین

راز جنازه‌هایی که از کوه آویزان شده‌اند

یکی از تئوری‌هایی که در این مورد وجود دارد این است که مردم بو، صخره‌ها را به عنوان قبرستان انتخاب می‌کرده‌اند چراکه به زندگی بعد از مرگ اعتقاد داشته‌اند. آن‌ها بر این باور بوده‌اند که اجساد افرادی که آن‌ها دوست داشته‌اند باید به بهترین شکل ممکن نگهداری شود طوری‌که از هر آسیبی به دور باشد و روحش ناراحت نشود. به عقیده آن‌ها این کار باعث جاودانه شدن روح مرده در حیات بعد از مرگ می‌شده است. علاوه بر این، تابوت‌های آویزان در معرض هوا قرار می‌گرفته‌اند. در نتیجه، این پروسه باعث آهسته‌تر کردن تجزیه بدن مرده هم می‌شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب سرزمین مرموزی که زنانش مرد می‌شوند  را بخوانید.
اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

راز سر‌های فشرده و کوچک شده قبیله‌ای در آمازون!

محققان اکوادور در حال مطالعه سر کوچک شده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسر…