ورود زنان به این جزیره ایرانی اکیدا ممنوع!

۲۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیری نام جزیره‌ای در خلیج فارس است که زنان به هیچ عنوان اجازه ورود به آن را ندارند؛ اما دلیل آن چیست؟
جزیره سیری در خلیج فارس

در این مطلب می‌خواهیم با جزیره سیری آشنا شویم و از رمز و رازهای تمام نشدنی آن برایتان صحبت کنیم. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جزیره سیری در خلیج فارس آشنا شوید.

جزیره سیری در خلیج فارس

سیری نام جزیره‌ای ذوزنقه‌ای شکل در خلیج همیشه فارس و در ۷۲ کیلومتری بندر لنگه است. همه ما نام جزیره زیبای ابوموسی را هم شنیده‌ایم و شاید شما هم مانند هزاران مسافر دیگر به آن سفر کرده باشید. جزیره سیری در ۲۷ کیلومتری غرب ابوموسی قرار دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا کسانی که جزیره‌های اطراف سیری را برای سفر انتخاب می‌کنند، سفر یک روزه به جزیره سیری را هم از دست ندهند.

جزیره سیری کجاست

چرا جزیره سیری را پر از رمز و راز می‌دانند؟

دلیل این که این جزیره را پر رمز و راز می‌دانند، این است که زنان نمی‌توانند وارد این جزیره شوند! شاید از برایتان سوال باشد که آیا افراد ساکن در این منطقه مانع ورود زنان می‌شوند؟ پاسخ منفی است. در این جزیره هیچ سکونت مستقلی وجود ندارد و تنها کسانی که در سکوهای نفتی این منطقه کار می‌کنند و نیروهای نظامی، در این منطقه سکونت دارند.

به دلیل شرایط زندگی بسیار سخت در این منطقه از نظر آب‌ و هوایی، زندگی در این جزیره بسیار سخت است و قطعا افرادی که تحمل زیادی ندارند، نمی‌توانند در آن دوام بیاورند. البته با توجه به این که چنین آب‌ و هوایی می‌تواند باعث ایجاد مشکل برای زنان شود، ورود زنان به این منطقه به غیر از تعطیلات نوروز به صورت رسمی ممنوع است.

ورود زنان به این جزیره ممنوع

آب و هوای جزیره سیری چگونه است؟

اکثر جزایر خلیج فارس گرم‌سیر هستند و سیری هم جزو جزایر خلیج فارس محسوب می‌شود. بنابراین سیری هم آب‌وهوای بسیاری گرمی دارد و در تابستان، دمای آن تا بیش از ۴۰ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.

چه زمانی به سیری برویم؟

برای سفر به جزیره سیری ابتدا باید ببینید که قصد دارید به صورت خانوادگی به این جزیره سفر کنید یا نه! اگر آقا هستید و می‌خواهید به صورت خانوادگی سفر کنید، تنها در روزهای عید نوروز می‌توانید به این منطقه پا بگذارید؛ زیرا در روزهای دیگر سال، ورود خانم‌ها کاملا ممنوع است و نمی‌توانید به صورت خانوادگی پا به این جزیره بگذارید. اما اگر آقا هستید، پیشنهاد می‌کنیم فصل زمستان و به خصوص ماه‌های و بهمن را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید. در این روزها آب‌وهوای این منطقه بسیار دلنشین است و سرمای زمستانی در آن جایی ندارد.

ورود زنان به این جزیره ممنوع

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اوج هیجان در پل‌های معلق ایران

به مرور زمان به دلیل ساختار و ظاهر متفاوت و القای هیجان مورد توجه گردشگران نیز قرار گرفتند…