این گیاهان آپارتمانی هوای منزل شما را پاکسازی می‌کنند

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خوشبختانه با استفاده از گیاهان آپارتمانی ما می‌توانیم بخشی از طبیعت را به منازل خود بیاوریم تا هوای سالم‌تری در دسترس داشته باشیم.
گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل

همه گیاهان در ازای دی اکسید کربن، اکسیژن می‌دهند اما برخی گیاهان خانگی، برای از بین بردن سموم از فضای خانه شما مناسب هستند. آن‌ها همچنین در دکوراسیون و رنگ‌‌دهی به فضای خانه‌ شما موثر هستند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل می‌پردازیم.

 نخل اریکا

اگر به دکوراسیون و گیاهان گرمسیری علاقه خاصی دارید این گیاه عجیب، ظریف و باشکوه گزینه‌ای عالی برای منزل و محل کار شما محسوب می‌شود. اریکا به نور زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد و عاشق رطوبت و خاک زه کشی شده است. اما نباید بیش از حد به آن آب بدهید. این گیاه نیاز به گلدان بزرگی دارد تا بتواند خوب رشد کند. اگر بعد از انتقال به منزل، به نور منزل شما عادت نکند به سرعت ضعیف و پژمرده می‌شود.

گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل

گل قاشقی

گل قاشقی یا پیرومیا از گیاهان آپارتمانی است که بیش از ۱۰۰۰ نوع مختلف از آن وجود دارد که ظاهر متفاوت اما روش نگهداری یکسان دارند و خرید چند نوع مختلف آن کار شما را بسیار راحت خواهد کرد. این گل زیبا به خانواده گل فلفل تعلق دارد، نور کم تا متوسط را ترجیح می‌دهد و نیاز به خاک مرطوب و خوب زهکشی شده دارد.

گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل

فیکوس برگ ویولونی

یکی از گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل گیاه فیکوس برگ ویولونی است. این گیاه به نام فیکوس لیراتا نیز شناخته شده است و برگ‌های پهن شبیه ویولون دارد که ظاهری هنری به آن بخشیده است. فیکوس برگ ویولونی به نور زیاد و غیر مستقیم خورشید نیاز دارد و باید بین آبیاری‌ها خاک آن خشک شود. در فصل رشد حتما هر ماه به آن کود بدهید.

فیکوس برگ ویولونی

گیاه آزالیا

آزالیا از خانواده گیاه خرزهره است و با انواعی از این گیاه که در خارج از منزل رشد می‌کند متفاوت است. آزالیای خانگی به دمای پایین و نور غیر مستقیم نیاز دارد. در نگهداری از این گیاه باید همیشه خاک آن را مرطوب نگه داشته و هنگامی که شکوفه می‌دهد حداقل ۶ ساعت در مقابل نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

گیاه آزالیا

گیاه شفلرا

شفلرا یا درخت چتری یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که نور زیاد غیر مستقیم را دوست دارد، خاک مرطوب را ترجیح می دهد اما اگر گاهی خاکش خشک شود مشکلی پیش نمی‌آید. آبیاری بیش از حد باعث کاهش رشد آن می‌شود، این گیاه می‌تواند تا ۲ متر نیز رشد کند اما با چیدن شاخه‌های جدید می‌توانید جلوی رشد بیش از حد آن را بگیرید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب ۷ گیاه آپارتمانی مخصوص آشپزخانه شما سر بزنید.

گیاه شفلرا

گیاه بگونیا وکس

بگونیا وکس بوته زیبا با گل‌های سفید، صورتی یا قرمز است که در طول تابستان و تا زمانی که به خوبی از آن مراقبت شود گل می‌دهد. این گیاه زیبا به خاک مرطوب، نور زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد و برای حفظ رطوبت لازم است روی یک سینی پر از آب قرار داده شود و مرتب گل‌های پژمرده آن هرس شود.

گیاه بگونیا وکس

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ دیزاین جذاب برای فضای اطراف تلویزیون را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این روش خانه خود را لبریز از عشق کنید

تزیین خانه با شمع می‌تواند به فضای داخلی یک اتاق زیبایی و آرامش ببخشد. شمع‌ رمانتیک‌ترین و…