چند اشتباه خطرناک درباره خوردن آب

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر بدن انسان دچار کم آبی شود بسیار خطرناک است اما نباید کم آبی بدن را با مواردی مثل زیاد آب خوردن جبران کرد، این کار حتی ممکن است به مرگ انسان ختم شود.
جبران کم آبی بدن

آب رسانی به بدن همراه با برخی از اشتباهات است که شاید از آن‌ها کاملا بی‌اطلاع باشیم. تصور این که تامین مایعات مورد نیاز بدن، تنها از طریق آب و سایر نوشیدنی‌ها امکان پذیر است، واقعیت ندارد. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با رایج‌ترین خطا‌ها هنگام جبران کم آبی بدن بیشتر آشنا شوید.

جبران کم آبی بدن

هرچقدر آب بنوشیم برایمان بهتر است

فراموش نکنید که زیاده‌روی در مصرف آب بار کلیه‌ها را بیشتر کرده و باعث تورم سلول‌ها می‌شود. در این حالت فرد دچار گیجی، پف کردگی و در خطرناک‌ترین حالت، مرگ خواهد شد.

زمانی اقدام به نوشیدن آب کنید که تشنه هستید. از سر کشیدن مداوم آب اجتناب کنید.

در حالت بی تحرکی نیازی به نوشیدن آب نیست

حتی در حالت نشسته بر روی مبل و پشت میز نشینی هم نیاز به نوشیدن مایعات است و نباید آن را به زمان ورزش و باشگاه محدود کرد.

حتی بهتر است یک یادداشت جلوی چشم خود قرار دهید تا نوشیدن آب به شما یادآوری شود. از اپلیکیشن‌هایی استفاده کنید که با صدای زنگ نوشیدن آب را به شما یادآوری می‌کنند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید پیشنهاد می‌کنم مطلب نوشیدن آب چه زمانی باعث مرگ می‌شود؟ را بخوانید.

پرهیز از نوشیدن آب قبل از ورزش

حتی اگر در طول ورزش به میزان کافی آب بنوشید، ولی از مصرف آب قبل از ورزش خودداری کنید، باز هم ممکن است دچار عوارض کم آبی بدن از جمله سردرد شوید. پس حتما نیم ساعت قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی، آب بنوشید.

حتما باید روزانه ۸ لیوان آب نوشید

قرار نیست تمام افراد روزانه به طور مشخص به ۸ لیوان آب نیاز داشته باشند. این میزان بستگی به اندازه بدن، وزن، میزان فعالیت بدنی، میزان مایعاتی که در غذا‌ها وجود دارند و محیط زندگی دارد. اگر شما در محیط خشک زندگی می‌کنید یا میزان فعالیت بدنی‌تان زیاد است، نسبت به سایر افراد، حتی به بیشتر از ۸ لیوان آب نیاز دارید.

عدم نوشیدن چای یا قهوه

از آنجایی که چای و قهوه خاصیت افزایش ادرار را دارند، تصور برخی این است که منجر به کم آبی بدن می‌شوند. اما به هر حال این نوشیدنی‌ها تا حدی می‌توانند میزان مایعات مورد نیاز بدن را تامین کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب این افراد بیشتر از بقیه مریض می‌شوند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

صحبت کسانی که بعد از مرگ زنده شده‌اند!

همچنین بخوانید: با اختراعات جالب و جدید آشنا شوید آیا حاضر هستید به شهر ربات‌ها سفر کنید؟ …