خواص معجزه‌آسای گردو که قطعا نمی‌دانید

۳۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گردو یکی از مغزهایی است که از فواید و خواص شگفت‌انگیزی برای سلامتی و پوست و مو برخوردار است، در ادامه از برخی خواص گردو آگاه می‌شوید.
خواص و فواید گردو برای سلامتی

خوردن گردو فواید بسیاری برای سلامتی انسان دارد، کاهش بیماری‌های قلبی، پیشگیری از سرطان و بهبود عملکرد مغز از فواید گردو است.گردو برای پوست و بدن واقعا عالی است و برای همین بسیاری از برندهای مراقبت از پوست و زیبایی محصولاتی شامل گردو دارند، چون غنی از مواد مغذی هستند که برای زیبایی ما مفید هستند. همراه مجله دلتا باشید تا با خواص و فواید گردو برای سلامتی آشنا شوید.

سلامت قلب

گردو به خاطر سطح بالای اسیدهای چرب امگا ۳ در گردو، برای سیستم قلبی و عروقی بسیار مفید است. مشخص‌شده است که خوردن تنها چند گردو در روز می‌تواند به کاهش فشارخون کمک کند، بنابراین آن‌هایی که فشارخون بالا دارند توجه بیشتری داشته باشند. اسیدهای چرب امگا ۳ معروف به کاهش کلسترول بد در بدن و افزایش تولید کلسترول هستند که این اعمال هم برای قلب مفید است.

همچنین مطلب سلامت قلب، با ۹ خوراکی در دسترس را بخوانید.

گردو مناسب برای سیستم ایمنی

این آجیل خوشمزه مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها را دارد که سیستم ایمنی بدن شما را سالم نگه می‌دارد و از ظهور بیماری‌ها پیش‌گیری می‌کند.

فواید گردو

گردو مفید برای سلامت مغز

اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در گردو برای مغز مفید است و باعث می‌شود که سیستم عصبی به‌ آرامی کار کند و حافظه شما را بهبود بخشد.

گردو مناسب برای سرطان سینه

مصرف مقدار کمی از گردو بطور مداوم، می‌تواند به کاهش خطر سرطان پستان کمک کند.

گردو مناسب برای بیماری‌های التهابی

کسانی که بیماری‌های التهابی مانند آسم، ورم مفاصل و اگزما دارند، گردو برایشان مفید است چون مقادیر زیادی از اسیدهای چرب دارند.

گردو مناسب برای سلامت استخوان‌ها

گردو شامل یک اسید چرب ضروری به نام اسید آلفا لینولینیک است. این اسید آلفا لینولینیک و ترکیبات آن با استخوان‌های قوی‌تر و سالم‌تر در ارتباط بوده‌اند.

گردو مناسب برای دستگاه گوارش

یکی از خواص و فواید گردو برای سلامتی غنی بودن این آجیل از فیبر است. فیبر موجود در گردو راهی خوب برای حفظ صحیح عملکرد سیستم گوارشی است. همه انسان‌ها به‌طور روزانه به فیبر نیاز دارند، تا حرکات روده‌ای را به‌درستی حفظ کنند.

تاخیر در پیری پوست

گردو برای پوست خوب است چون مملو از ویتامین‌های B است. ویتامین B استرس و خلق‌وخو را بسیار عالی مدیریت می‌کند. افزایش سطح استرس می‌تواند منجر به ظهور زودرس چین‌وچروک شود و درنتیجه باعث افزایش سریع‌تر پیری می‌شود. حضور ویتامین‌های B، همراه با ویتامین E، به مبارزه با رادیکال‌های آزاد ناشی از استرس کمک می‌کند و این امر فرآیند سالخوردگی را به تاخیر می‌اندازد.

فواید گردو برای سلامتی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ۶ فایده نوشیدن چای سیاه که نمی‌دانستید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

از خواص پوست سیر و پیاز چه می‌دانید؟

همچنین بخوانید: طلای خوردنی و خواص شگفت انگیز آن! فوائد و مضرات آب قلم گاو را می‌دانید؟ سر…