شهرهای گمشده‌ای که زیر آب پیدا شدند!

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همیشه دنیای زیر آب و هر آنچه که در آن بوده برای انسان‌ها اسرارآمیز بوده است. شهرهایی در دنیا در زیر آب وجود دارند که در شرایط خیلی خاص و عجیبی کشف شده‌اند.
بناهای غرق شده در آب

تمدن‌های کهن و پیشرفته‌ای که در زیر آب می‌زیسته‌اند و دانشمندان اصلا انتظار مواجه شدن با چنین تمدن‌های پیشرفته‌ای را نداشته‌اند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با بناهای غرق شده در آب آشنا شوید.

بناهای غرق شده در آب

بنای Yonaguni

دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند به توافق برسند که بنای Yonaguni ساخته دست بشر است و یا یک مجموعه پیچیده است که توسط  طبیعت بوجود آمده است. آن‌ها می‌گویند اگر این بنای سنگی عظیم، یادگاری از تمدن‌های گذشته باشد، توسط انسان‌های پیچیده و بسیار پیشرفته‌ای ساخته شده است که در ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش زندگی می کرده‌اند که این موضوع کمی غیر عادی است.

شهر های غرق شده

کاخ کلئوپاترا

کلئوپاترا نام آخرین فرعون مصر بوده که در حدود ۲ دهه روی شهر الکساندریا فرمانروایی می‌کرده است. البته در طی زلزله‌ای این مکان ۱۴ قرن پیش زیر آب محو شد. در سال ۱۹۹۶ کاخ کلئوپاترا توسط یک تیم غواصی دوباره کشف شد و علاوه بر این، مقادیر بسیار زیادی از وسایل ساخت انسان هم در اطراف آن پیدا شد که شامل مجسمه سلطنتی، جواهرات بی‌مانند و عجیب، سکه و اشیای با ارزش دیگر است.

شهر شیر 

در چین شهری به نام Shicheng وجود دارد که به «آتلانتیس شرق» مشهور است. این شهر به‌صورت عمدی و به دست دولت در سال ۱۹۵۹ غرق شد و تا سال ۲۰۰۱ به‌دست فراموشی سپرده شد. معماری خانه‌های این شهر از خاندان‌های MING و QING که ۶۰۰ سال پیش بر آن‌جا حکومت می کرده‌اند گرفته شده و حالا این شهر غرق شده به یک بهشت واقعی برای توریست‌های ماجراجو تبدیل شده است.

شهرهای زیر آب

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

چشمه کانی گراوان سردشت، طبیعتی بی‌نظیر

چشمه گراوان سردشت جاذبه‌ای‌ است که از دل زمین می‌جوشد و در اطراف خود جذابیت‌های منحصر به ف…