انسان‌های اولیه هنوز هم در این جزیره زندگی می‌کنند!

۱۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
باورتان می‌شود در گوشه و کنار جهان هنوز هم قبایلی وجود دارند که کوچک‌ترین خبری از وجود ماشین و تلفن همراه ندارند؟!
جزیره نورث سنتینل

یکی از قوی‌ترین مثال‌ها جزیره North Sentinel (نورث سنتینل) است که میزبان قبایلی از عصر حجر است. مردم این جزیره بسیار اسرارآمیزند و به کسی اجازه نزدیک شدن به خودشان را نمی‌دهند. با ما در مجله دلتا تا جزیره نورث سنتینل آشنا شوید.

جزیره نورث سنتینل

جزیره نورث سنتینل یک جزیره کوچک با وسعت ۲۸ مایل مربع است که در کنار جزایر آندامان در جنوب‌غربی میانمار و در خلیج بنگال واقع شده است. این جزیره تحت نظر دولت کشور هند است. هند تمام سفرها را به خاطر خطرناک بودن این جزیره قدغن کرده است. به همین دلیل است که اطلاعات بسیار کمی از این جزیره و مردمانی که در آن زندگی می‌کنند، وجود دارد.

جزیره انسان های اولیه

جالب است بدانید، در حال حاضر آن‌ها قدیمی‌ترین قبیله دور افتاده جهان هستند. قبیله‌ای از عصر حجر که ۶۰۰۰۰ سال است که هیچ ارتباط معناداری با دنیای بیرون ندارند. اینکه آن‌ها از کجا آمده‌اند و دقیقا چطور به آن‌جا رسیده‌اند اسراری است که هنوز کسی نفهمیده است.

محققان جمعیت جزیره North Sentinel را بین صد و اندی نفر تخمین زده‌اند. اگرچه هیچ راهی برای این که بتوان از این تعداد مطمئن شد، وجود ندارد. چون هیچ‌کس نمی‌تواند به این جزیره قدم بگذارد و سالم از آن بیرون بیاید. حتی فکر کردن به این موضوع که به جایی برویم که هیچ تمدن مدرنی در آن وجود ندارد، کمی رعب‌آور است. مردم نورث سنتینل، هر کسی را که بخواهد به آن‌ها نزدیک شود را می‌کشند. این جزیره جایی بسیار خطرناک است و از آن معمولا به عنوان سرزمین ممنوعه یاد می‌شود.

جزیره انسان های عصر حجری

مردم North Sentinel چه افرادی هستند؟

مردم این جزیره در دسته قبایل آندامان قرار می‌گیرند. اهالی آندامان بسیار رمزآلود هستند، چون نتایج تحقیقاتی که درباره آن‌ها شده است نشان دهنده تناقضات ژنتیکی است.

از آن‌جایی که نتایج دی ان ای آن‌ها عجیب است و تئوری‌های متناقضی درباره مهاجرت آن‌ها وجود دارد، منشا اصلی و ارتباط آن‌ها در سایه‌ای از ابهام قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند شهری عجیب با رعد و برق ابدی.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اوج هیجان در پل‌های معلق ایران

به مرور زمان به دلیل ساختار و ظاهر متفاوت و القای هیجان مورد توجه گردشگران نیز قرار گرفتند…