چگونه منزل را زیباتر از قبل چیدمان کنیم؟

۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چه چیز باعث می‌شود که برخی خانه‌ها شیک‌تر به‌نظر برسند؟ آیا ذوق و سلیقه خانم خانه در زیبایی منزل موثر بوده یا استفاده از اسباب و وسایل لوکس و مدرن؟
راهکارهای زیباسازی دکوراسیون منزل

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است. در این مطلب از مجله دلتا با ارائه راهکارهای زیباسازی دکوراسیون منزل فضای خانه خود را با کمترین هزینه و به‌کارگیری نهایت ذوق و سلیقه به فضایی شیک و زیبا تبدیل کنید.

نقش انتخاب رنگ در زیبا کردن خانه

رنگ‌ها جزو عناصر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌روند. عنصری که احساسات و خلق و خوی ما را پدیدار کرده و تاثیر قابل توجهی بر روح و روان، نشاط و شادابی ما دارد.

برخی با شناخت روانشناسی رنگ‌ها اصول علمی را در طراحی دکوراسیون خانه خود به‌کار می‌برند؛ اما برخی دیگر با توجه به ذوق و سلیقه خود و سبکی که در طراحی دکوراسیون داخلی خانه به‌کار می‌برند، دست به انتخاب رنگ‌ها می‌زنند. برای انتخاب رنگ مناسب منزل به مطلب ۵ ترکیب رنگ عالی برای بخش‌های مختلف خانه مراجعه کنید.

راهکارهای زیباسازی دکوراسیون منزل

بلندتر جلوه دادن سقف خانه

خانه‌هایی که دارای سقف‌های بلندی هستند، نسبت به خانه‌هایی با سقف‌های کوتاه همواره زیباتر و شیک‌تر به نظر می‌رسند. برای این که سقف خانه‌ بلندتر به‌نظر برسد می‌توانیم چوب پرده را با فاصله کمی از سقف آویزان کنیم و یا پرده را طوری آویزان کنیم که تا کف زمین برسد. راهکارهای بیشتر برای بلند جلوه دادن سقف را در مطلب سقف کوتاه خانه را بلندتر نشان دهید! بخوانید.

راهکارهای زیباسازی دکوراسیون منزل

تعمیرات بخش‌های معدوم خانه

ترمیم و مرمت قسمت‌هایی از خانه که نیاز به تعمیر دارند مثل دیوارها، سقف‌ها، لوله‌ها، درزهای ساختمان یکی از راهکارهای زیباسازی دکوراسیون منزل است. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی برای تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل تعمیرات صورت بگیرد. این تعمیرات کوچک تغییرات بزرگی را ایجاد می‌کنند.

تعمیرات بخش‌های معدوم خانه

استفاده از اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی

از جمله چیزهایی که باعث می‌شوند فضای خانه شما با صرف هزینه‌ای کم زیباتر به‌نظر برسد اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی هستند. اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی حس و حال دکوراسیون فضای خانه شما را تغییر می‌دهند و از این طریق فضای گرم و دلنشین را برای شما ایجاد می‌کنند.

از جمله اکسسوری‌ها و وسایلی که جنبه تزیینی دارند می‌توان به قاب عکس که ممکن است بر روی دیوار نصب شود و یا بر روی میز خاطرات قرار بگیرد. برای دیدن وسایل دکوری بیشتر به مطلب ایده های زیبا برای وسایل دکوری در چیدمان منزل سر بزنید.

استفاده از اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی

انتخاب سبک دکوراسیون

انتخاب سبک دکوراسیون اولین چیزی است که در چیدمان و تغییر دکوراسیون خانه در نظر گرفته می‌شود. با انتخاب نوع سبکی که می‌خواهید در تغییر چیدمان و دکوراسیون منزل خود به‌کار ببرید مسیر تغییراتی که اعمال خواهید کرد مشخص می‌شود. سبک‌های دکوراسیون منزل دارای انواع مختلفی هستند که هر شخصی با توجه به سلیقه خود و خانواده‌اش آن را انتخاب می‌کند.

انتخاب سبک دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب این ۵ وسیله را حتما از خانه خود دور کنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بدون مبلمان خانه خود را چیدمان کنید!

با استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع می‌توانید روحی دوباره به اتاق نشیمن خود ببخشید و گوشه‌ای…