یک پستچی عجیب‌ترین کاخ سنگ‌ریزه‌ای جهان را ساخت

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
«کاخ ایده‌آل» از جاذبه‌های گردشگری فرانسه است و به دست یک پستچی، با سنگ‌های جمع‌آوری شده طی ۳۳ سال ساخته شده است.
کاخ ایده آل در فرانسه

معماری این کاخ ترکیبی از چندین سبک است و سازنده‌ آن، «جوزف فردیناند شوال» را به هنرمندی مشهور تبدیل کرد. با مجله دلتا همراه باشید تا با کاخ ایده آل در فرانسه آشنا شوید.

کاخ ایده آل در فرانسه

داستان از سال ۱۸۷۹ آغاز شد. از ۱۲ سال قبل از این ماجرا «جوزف فردیناند شوال» به‌ عنوان یک پستچی روستایی در جنوب شرقی فرانسه کار می‌کرد. چون او هر روز به خاطر انجام دادن کارهای روزمره‌اش حدود ۳۲ کیلومتر پیاده راه می‌رفت و اغلب تنها بود، در طول مسیر خیال‌بافی می‌کرد.

کاخ های عجیب دنیا

روزی داشت به سنگ کوچکی ضربه می‌زد. او که از شکل و فرم سنگ شگفت‌زده شده بود، سنگ را با خود به خانه برد. از آن پس او در حین پیاده‌روی برای تحویل نامه‌ها، شروع به جمع کردن سنگ کرد و در جیبش آن‌ها را به خانه برد. جمع کردن سنگ برای او تبدیل به یک عادت شد. زمانی که همسرش از رفو کردن جیب‌هایش خسته شد، او وسیله‌ حمل سنگ‌ها را عوض کرد و برای این کار سبدی را با خود می‌برد و بعدها، زمانی که اندازه‌ سنگ‌ها بزرگتر شد، او از چرخ‌دستی استفاده کرد.

جاذبه های عجیب فرانسه

طی بیش از ۳۳ سال این پستچی و همسرش عجیب‌ترین بنای تاریخی در تمام دوران‌ها یعنی «کاخ ایده‌آل» را بنا کردند. بر طبق محاسبه‌ این پستچی، او بیش از ۹۰۰۰ روز یا ۶۵۰۰۰ ساعت را صرف ساختن این کاخ کرد که سالانه حدود ۱۰۰۰۰۰ گردشگر را به روستای فراموش شده‌ «هاتریو» در شمال شهر ولانس می‌کشاند.

بنای کامل شده ۲۶ متر عرض دارد و طول آن از ۸ تا ۱۰ متر متغیر است. کاخ ترکیبی از سبک‌های مختلف با الهام از مسیحیت تا آیین هندو است. یک نمونه از معبد هندو در سوئیس در کنار یک کلبه‌ ییلاقی و در کنار قلعه‌ای متعلق به قرون وسطی قرار داشت و جایی در این بین یک مسجد عربی نیز بود. فکتور ادعا می‌کرد که جولیوس سزار، ارشمیدس و ورسینگتوریکس ارواح حافظ و نگهبان این بناها بودند.

برج های عجیب

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دیدنی‌ترین نقاط گردشگری قطر کجاست؟

با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا جاهای دیدنی قطر را بهتر بشناسید. قطر یکی از کشورهایی ا…