تنها شهر بدون چراغ قرمز در ایران

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهر پاوه ملقب به «هزار ماسوله» ایران در ناحیه‌ای خوش آب و هوا و کوهستانی در استان سرسبز کرمانشاه واقع شده است. جالب است بدانید، این شهر، تنها شهر بدون چراغ قرمز ایران است.
شهر پاوه در کرمانشاه

پاوه در منطقه‌ای به نام اورامانات و در یک ناحیه جغرافیایی بسیار خوش آب و هوا قرار گرفته است. این شهر که در میان دو کوه «شاهو» و «آتشگاه» واقع شده، دارای آب و هوای نسبتا سرد رو به معتدل و نیمه مرطوب است. پاوه و منطقه اطرافش با دارا بودن جنگل‌ها، مراتع سرسبز، باغات، چشمه‌ها، آبشارها و رودخانه‌ها جذابیت‌ طبیعی خاصی دارد. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با شهر پاوه در کرمانشاه آشنا شوید.

شهر بدون چراغ قرمز

شهر پاوه در کرمانشاه

در شهرستان پاوه تابه‌حال هیچ راننده خودرو و هیچ عابر پیاده‌ای، پشت چراغ قرمز توقف نکرده است! البته این‌طور هم نیست که این شهر بدون ترافیک باشد، ترافیک در این شهر هم وجود دارد. اما مشکلاتی باعث شده که در این شهر چراغ راهنمایی رانندگی نصب نشود. یکی از دلایل اصلی عدم نصب چراغ راهنمایی و رانندگی نبود زمین مسطح در تقاطع خیابان‌های این شهر است که آن هم به ویژگی خاص جغرافیایی این منطقه و شیب زیاد دامنه کوه‌های آن برمی‌گردد.

جاذبه‌های گردشگری پاوه

سد داریان

این سد، یک سد خاکی ساخته شده روی رودخانه سیروان در نزدیکی شهرنودشه شهرستان پاوه و در مجاورت روستای داریان است. سد در میانه این رود احداث شده است و نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند.

vsca تنها شهر بدون چراغ قرمز در ایران
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بهترین پارک‌های جهان کدامند؟

آیا بهترین پارک‌های جهان را می‌شناسید؟ یکی از تفریحاتی که این روزها و بعد از دوران قرنطینه…