مجوز های ساخت ، عامل افزایش قیمت مسکن

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گرفتن مجوز های ساخت بی شمار در مراحل مختلف تا پایان کار ساخت، مانع بزرگی برای سرعت بخشیدن به عملیات ساخت و ساز هستند .
مجوز های ساخت

مجوز های ساخت ، عامل افزایش قیمت مسکن شناخته شده است .

ساخت‌ و‌ ساز مسکن در ایران به مجوز های بی‌شماری نیاز دارد،از سازمان نظام مهندسی گرفته تا شهرداری، مجوز های ساخت که در مواردی صدور آن‎ها گاهی تا یک‌ سال زمان می‌برد.

درنهایت به سبب  هزینه‌های بالایی که به افزایش قیمت تمام‌ شده مسکن منجر می‎شود، خریدار نهایی مجبور به پرداخت آن است.

به گزارش مجله دلتا ،به گفته انبوه سازان و دست اندرکارانی که درکار ساخت‌ و‌ ساز مسکن فعالیت می‎کنند، گرفتن مجوز های ساخت بی شمار در مراحل مختلف تا پایان کار ساخت، مانع بزرگی برای سرعت بخشیدن به عملیات ساخت و ساز هستند .

انبوه سازان معتقدند: این موانع علاوه بر آنکه وقت زیادی را از سازندگان می‌گیرد در بسیاری از موارد هزینه‌های بسیار گزافی را بر آنها تحمیل می‎کند.

مجوز های ساخت

علاوه بر تعداد زیاد مجوز ها، سازمان‌ها و نهادهایی که این مجوزها را صادر می‌کنند نیز گسترده و پراکنده‌اند، مجوز های ساخت که بدون آنها، پایان کار ساختمان صادر نمی‌شود. شهرداری، سازمان نظام مهندسی، آتش‌نشانی و زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی هر کدام قوانین و استانداردهای خاص خود را دارند، که گاهی راضی‌کردن همه آنها کاری بسیار سخت و دشوار است .

درهمین باره ، سعید سعیدیان عضو اصلی هیات‌مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران، بر لزوم ایجاد انسجام در قوانین ساخت و ساز تاکید کرده است و می‎گوید : برای رسیدن به این مهم، به عزم و اراده ملی نیاز داریم و به نظر می‌رسد نظام مهندسی می‌تواند این کار را انجام دهد.

منبع :روزنامه آرمان

برای آگاهی از آخرین خبرهای مسکن و ساختمان ، به صفحات خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تزیین گلدان در خانه با ایده‌های ساده و ارزان

گلدان‌های زیبا و منحصربه‌فرد جذابیت و زیبایی گیاهان خانه شما را دوچندان می‌کنند. برای تغیی…