گلدان‌های دیواری دکور منزل شما را متحول می‌کنند

۴
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بر هیچکس پوشیده نیست که داشتن گل و گیاه در خانه می‌تواند روحیه اعضای خانواده را بهبود ببخشد و به بهبود دکوراسیون داخلی هم کمک کند.
استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون

دیوارهای خانه‌های ما فقط برای شلف یا عکس و نقاشی نیستند. اگر می‌خواهید به شکل منحصربه‌فردی از دیوارها بهره ببرید، چرا تزیین آن با گلدان را امتحان نکنید؟ در این مطلب از مجله دلتا نکاتی ساده و جذاب استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون را بررسی می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، طبیعت را با گلدان‌های دیواری به خانه بیاورید.

تیلاندسیا، یک گلدان دیواری رویایی و زیبا

تیلاندسیا یکی از گیاهان هوایی آپارتمانی است که به خوبی بالای زمین رشد می‌کند و بزرگ می‌شود. این گیاه با برگ‌های نازک و بلندش، حس و حالی رویایی و جذاب به فضا می‌دهد و شاید مثبت‌ترین ویژگی آن این باشد که نیازی به خاک ندارد. بنابراین در هر اتاقی و در هر محفظه‌ای می‌توانید آن را نگه دارید.
بیشتر افراد اما، ترجیح می‌دهند تیلاندسیای خانگی خودشان را داخل تراریوم‌های شیشه‌ای آویزان کنند تا هم یک گیاه ماندگار و زیبای آپارتمانی داشته باشند و هم یک اکسسوری تزیینی مدرن.

استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون

گلدان‌های سینگونیوم برای فضاهای شاد

سینگونیوم پودوفیلوم معمولا برگ‌های ابلق بزرگ دارد که در چند جهت رشد می‌کنند و به خوبی می‌توانند یک فضای خالی و خلوت را پر جلوه بدهند. ممکن است سینگونیوم را با اسم پنج انگشتی هم دیده باشید.
این گیاه را هم می‌توان روی گلدان‌های آویز استفاده کرد، به ویژه که در طولانی مدت رشد می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود. برای این که رشد گلدان پنج انگشتی خودتان را تضمین کنید، حتما چند وقت یک بار برگ‌های قدیمی آن را ببرید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب ۷ گیاه آپارتمانی که هوای منزل را پاکسازی می‌کند سر بزنید.

استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون

گلدان‌ها را روی پنجره بگذارید

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن گلدان دیواری در خانه، نصب آن‌ها روی پنجره‌های آشپزخانه است. در این‌صورت می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید. با گذاشتن آن‌ها کنار پنجره، نور و در نتیجه سرعت رشد را چند برابر کنید.
گلدان‌های کوچک پلاستیکی یا سفالی برای گلدان دیواری مناسب هستند و تنها چیزهایی که نیاز دارید، احتمالا کمی چسب یا میخ، کمی خاک مناسب و یک نصف روز وقت هستند. باغچه خانگی خودتان را در آشپزخانه بسازید.

گلدان‌ها روی پنجره

گلدان دیواری مگنتی

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای استفاده از گلدان دیواری در دکوراسیون استفاده از گلدان‌های مگنت‌دار است. یکی از خوبی‌های گلدان دیواری مگنتی این است که به شما اجازه می‌دهد هر وقت که خواستید جابه‌جایش کنید. مثلا اگر یک سانسوریای مینیاتوری کاشته‌اید که بزرگ شده است و حالا به نور بیشتری نیاز دارد، می‌توانید خیلی ساده آن را از دیوار آشپزخانه بردارید و به کنار پنجره‌های پذیرایی منتقل کنید.

گلدان دیواری مگنتی

پیشنهاد مطالعه: مطلب با کمترین هزینه خانه کوچک خود را لوکس کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…