برای شکایت از پیج‌های اینستاگرام چه باید کرد؟

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با پیشرفت روز افزون تکنولوژی شاهد ساخت اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف اینترنتی و استفاده‌های مفید از آن‌ها هستیم، اما این امر معایب زیادی نیز دارد.
شکایت از پیج‌ های اینستاگرام

شکایت از پیج‌ های اینستاگرام بحث داغی است که با استقبال مردم از خریدهای اینستاگرامی در حال افزایش است. امروزه در اینستاگرام نیز مانند دیگر برنامه‌های فضای مجازی، امکان تخلف، سوء‌استفاده و کلاهبرداری وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع شکایت از پیج های  اینستاگرام می‌پردازیم.

برای شکایت از پیج‌ های اینستاگرام چه باید کرد؟

به دادسرای جرائم رایانه‌ای مراجعه کرده و در بخش جرائم رایانه‌ای تشکیل پرونده دهید و مراحل قانونی را طی کنید.

دادسرا بر حسب موضوع پرونده را بررسی و به پلیس فتا ارجاع می‌دهد. همچنین برای سایر شهر‌ها می‌‎توانید به پلیس مختص آن شهر مراجعه کنید.
اگر شخص متخلف مشخص باشد، قاضی او را به دادگاه احضار کرده و اظهارات او را دریافت می‌کند. ولی اگر شخص مشخص نباشد پلیس وارد عمل می‌شود و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.
پلیس فتا سایتی را راه اندازی کرده است www.cyberpolice.ir که با ورود به آن و با کلیک کردن روی گزینه اطلاعات مردمی می‌توانید شکایتتان را ثبت کنید و از طریق پلیس فتا موضوع را پیگیری کنید. پس از ثبت، با شما تماس می‌گیرند و پیگیر مسئله می‌شوند.
برخی از فروشگاه‌های اینترنتی نماد اعتماد دارند و این نماد اعتماد را مرکز توسعه تجارت به سایت‌هایی که صلاحیتش را دارند، می‌دهد. اگر از فروشگاه و پیجی که خرید کرده‌اید نماد اعتماد داشته باشد، شما به راحتی می‌توانید به سایت WWW.ENAMAD.IR مراجعه کنید و با کلیک بر گزینه سامانه ثبت شکایات، شکایت مدنظرتان را ثبت کنید و پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

پیج‌ های اینستاگرام

دادگاه صالح به رسیدگی علیه پیج‌ های اینستاگرام کدام است؟

دادگاه صالح برای رسیدگی، دادسرای محل وقوع جرم است که در این مورد عبارت است از محل سکونت فرد.

شکایت علیه پیج‌ های اینستاگرام چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به حجم پرونده‌ها همچنین افزایش روزافزون این موارد در اینستاگرام باید گفت که به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان زمان دقیقی را بیان کرد.

برای شکایت از پیج اینستاگرامی چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

برای شکایت، شما باید تمام مدارک و مستنداتی را که دارید ارائه و آن‌ها را ضمیمه پرونده‌ خود کنید و توجه داشته باشید که بر اساس ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی، برای اثبات این عمل، از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند باید استفاده کرد.

نحوه شکایت از اینستاگرام

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی مطلب شرایط ارث بردن از مادربزرگ و پدربزرگ را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

طلاق از طرف دختر باکره چه شرایطی دارد؟

بسیاری از افرادی که در دوران عقد هستند در مورد طلاق دختر باکره سوال می‌پرسند. در عرف زمانی…