باشکوه‌ترین جشن زمستانی جهان

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر فکر می‌کنید سرمای استخوان‌سوز بخشی از لذت سفر است، پس فستیوال بین‌المللی برف و یخ هاربین مخصوص شما است.
فستیوال مجسمه های برفی

فستیوال زمستانی از جمله تفریحاتی است که این فصل را زیباتر و هیجان‌انگیزتر می‌کند. فستیوال مجسمه های برفی و یخی هاربین در چین یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های دنیا است. با مجله دلتا همراه باشید.

فستیوال مجسمه های برفی

این مراسم که در استان هیلونگ‌جیانگ در شمال چین برگزار می‌شود، بزرگ‌ترین فستیوال یخ و برف در دنیا و شامل فعالیت‌های بی‌نظیری است. این فستیوال سالیانه برگزار می‌شود؛ اما برخی جاذبه‌ها پیش از آغاز جشن برای بازدیدکنندگان باز است که شامل محبوب‌ترین بخش یعنی دنیای یخ و برف هاربین می‌شود.

فستیوال زمستانه‌ چین

مجسمه‌ها از حدود ۲۲۰،۰۰۰ قطعه یخ از قالب‌های بزرگ یخ ساخته شده‌اند. یخ‌ها را از حوالی رودخانه سونگهوا آورده‌اند.

همچنین این فستیوال میزبان رویدادهای مختلفی است که در هوای سرد و مقابل مجسمه‌هایش برگزار می‌شوند. طی فستیوال افراد می‌توانند اسکی، اسکیت، فوتبال روی یخ (ice soccer) و دوچرخه‌سواری کنند.

شب افتتاحیه با آتش‌بازی در برابر مجسمه چراغانی‌شده آغاز می‌شود

هزینه ورودی فستیوال ۴۸ دلار است. فعالیت‌های رایگان بسیاری در شهر وجود دارد که تا پایان فوریه می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

فستیوال بین‌المللی مجسمه‌های یخی و برفی هاربین اولین بار در سال ۱۹۸۵ برگزار شد و الهام‌گرفته از فانوس‌های هیلونگ‌چیانگ است؛ بدین شکل که فانوس‌هایی از یخ می‌ساختند و داخلشان شمع قرار می‌دادند.

فستیوال مجسمه های برفی

 

این فستیوال یکی از بهترین فستیوال‌های زمستانی دنیا است. دیگر فستیوال‌های زمستانی شامل فستیوال برف ساپورو (Sapporo Snow Festival) در ژاپن، کارناوال زمستانی کبک کانادا و فستیوال اسکی هولمنکولن (Holmenkollen) در نروژ است.

فستیوال مجسمه های برفی و یخی هاربین

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب قبل از خوردن این بستنی باید سند مرگتان را امضا کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ دانستنی جالب که از آن‌ها بی‌اطلاع هستید

چقدر در اتفاقات و اشیای اطراف خود دقت می‌کنید؟ مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی حقا…