ترفندهای بی‌نظیر برای نگهداری از مبلمان

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امروزه داشتن مبلمان در هر مکان و منزلی یکی از ضروریات است، لذا با مراقبت‌های خوب و ویژه می‌توانیم مبل‌های زیبا و تازه‌ای را داشته باشیم.
ترفندهای نگهداری از مبلمان منزل

با توجه به اینکه مبلمان راحتی مخمل بسیار درخشان هستند، اما در صورتی که از آن‌ها به خوبی مراقبت و نگهداری نشود دچار آسیب می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفندهای نگهداری از مبلمان منزل پرداخته می‌شود.

از بین بردن خط و خش‌های ایجاد شد روی مبلمان چوبی

برای رفع خط و خش‌های افتاده شده روی مبل فقط کافی است، ۲ یا ۳ قاشق غذا خوری قهوه را با مقداری آب مخلوط کنید تا به‌صورت خمیری سفت در آید. در مورد چوب‌های متمایل به قرمز چند قطره ید اضافه کنید.

خمیر را روی چاقو یا یکبار مصرف بگذارید و درزها را با آن پر کنید. خمیر اضافی را با یک دستمال پاک کنید، بگذارید کاملا خشک شود، سپس از واکس مخصوص مبل استفاده کنید.

ترفندهای نگهداری از مبلمان منزل

طریقه از بین بردن لکه های روی مبل

اگر روی مبل شما لکه‌ای ایجاد شده است بهتر است پیش از کهنه شدن فکری برای تمیز کردن آن کنید. برای این منظور می‌توانید از الکل و فرچه نرم استفاده کنید و به آرامی روی منطقه مورد نظر بکشید تا لکه به صورت کامل پاک شود.

نحوه جابه‌جا کردن مبلمان سنگین روی فرش و یا گلیم فرش

در بعضی مواقع ممکن است حین اثاث‌کشی منزل مجبور باشید مبلمان خود را که بسیار نیز سنگین هستند را جابه‌جا کنید. پس نگران نباشید برای این کار کافی است از فویل (ورق های آلیمنیومی) استفاده کنید. ابتدا به تعداد مورد نیاز زیر پایه‌های مبل ،فویل‌ها را برش داده و دقیقا زیر پایه مبل بگذارید.

ترفندهای نگهداری از مبلمان منزل

نحوه تمیز کردن مبل چرمی

روغن زیتون و یا روغن بچه را به پنبه بزنید و روی مبل بکشید و اجازه بدید تا ۱ ساعت روغن خشک بشود به همین راحتی می‌توانید بعد از یک ساعت، یک مبل چرمی تازه در منزل خود داشته باشید.

پاک کردن لکه سوختگی روی مبل

بعضی مواقع ممکن است یک تکه از سیگار روشن روی مبل های شما بیفتند و قسمتی از آن را بسوزاند و لذا یک لکه سوختگی روی مبل ایجاد شود. پس نگران نباشید برای رفع این مشکل کافی است قند را روی لکه بمالید و آن قدر این کار را ادامه دهید تا پاک شود. برای اینکه زمان بیشتری از فرش های خود استفاده کنید به مطلب چگونه عمر فرش ماشینی را بالا ببریم؟ سر بزنید.

پاک کردن لکه سوختگی روی مبل

چرب شدن پارچه مبل

در صورت چرب شدن پارچه مبلمان خود، اصلا استرس نداشته باشید کافی است که روی آن نمک بریزید، بلافاصله چربی‌ها از بین خواهند رفت.

نحوه تمیز کردن مبل مخمل

اگر پارچه مبلمان شما از جنس مخمل است، کافی است دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک کاسه آبلیمو آب را ترکیب کرده و با یک دستمال نسبت به تمیز کردن لکه ایجاد شده برروی پارچه مبل بکشید.

نحوه تمیز کردن مبل مخمل

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۶ نکته کلیدی برای افزایش روشنایی منزل را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…