۵ مکان ممنوعه‌ای که هیچ‌کس اجازه ورود ندارد!

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مکان‌های ممنوعه‌ بسیاری در دنیا وجود دارند که به دلایل طبیعی، سیاسی و اقتصادی از دید ما پنهان‌ شده‌اند، اما ارزش دیدن دارند.
مناطق ممنوعه در جهان

بسیاری از ما تصور می‌کنیم که اگر پول و وقت کافی داشته باشیم، می‌توانیم به هر جایی از جهان که بخواهیم سفر کنیم و لذت ببریم. اما همیشه این‌طور نیست. مکان‌هایی در جهان هستند که مناطق ممنوعه محسوب می‌شوند و هیچ یک از ما اجازه ورود به آن‌جا را نداریم. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با مناطق ممنوعه در جهان آشنا شوید.

مناطق ممنوعه در جهان

انبار سری کوکاکولا

فرمول مخفی کوکاکولا همیشه مسئله‌ای جذاب بوده است. محل نگهداری این فرمول در جورجیا است و هیچ کس اجازه‌ ورود و دیدن فرمول تهیه‌ این نوشابه‌ فوق‌العاده را ندارد.

مناطقی که نمی توان به آن ها رفت

مرکز اطلاعات گوگل

بعضی می‌گویند مرکز اطلاعات گوگل تنها جایی‌ست که به اندازه‌ منطقه‌ ۵۱ امنیتی و سری است. اولین مرکز اطلاعات گوگل به شدت محافظت می‌شود و قطعا برای کسانی که برگه‌ ورود ندارند ممنوع است.

مرکز اسناد و پرونده‌های واتیکان

مردم معمولا واتیکان را به شهر پاپ می‌شناسند و برای دیدار با پاپ به این شهر می‌روند. اما قطعا اجازه‌ دسترسی به مرکز اسناد را ندارند. می‌گویند بیش از ۸۰ کیلومتر قفسه‌ اسناد و مدارک در این مرکز قرار دارد.

غارهای لاسکوکس

تعدادی از شگفت‌انگیزترین آثار به‌جا‌مانده از انسان‌های اولیه در مجموعه غارهای لاسکوکس قرار دارند که در جنوبی‌ترین نقطه‌ فرانسه واقع شده‌اند. به دلیل Co2 خروجی بازدم انسان‌ها، این نقاشی‌های حساس کم‌کم در حال نابودی بودند. همین مسئله باعث شد که دولت فرانسه ورود به این غارها را منع کند.

مناطق ممنوعه در جهان

تپه‌ من‌وید

یکی دیگر از مناطق ممنوعه که مردم عادی اجازه‌ ورود به آن را ندارند تپه‌ من‌وید است. این مکان یکی از بزرگ‌ترین پایگاهای مخابراتی و جاسوسی است که توسط نیروی هوایی سلطنتی و آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا مدیریت و زیر نظر دولت محافظت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند رستوران عجیبی که از استخوان ساخته شده است!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جذاب‌ترین آبشار مصنوعی ایران

آبشار مصنوعی اهواز از جمله جاذبه‌های توریستی و تفریحی ایران است که چشمان هر بیننده‌ای را ب…