۷ قابلیت پنهان در اینستاگرام که هر فردی باید بداند

۱۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب در میان افراد شناخته شده است. در حقیقت بر اساس گزارش‌های موجود، ۳۵ درصد از بزرگسالان آنلاین از اینستاگرام استفاده می‌کنند.
قابلیت های پنهان اینستاگرام

برای افرادی که قبلا هرگز از این پلتفرم استفاده نکرده‌اند یا آن‌هایی که می‌خواهند استفاده از این شبکه اجتماعی را به سطح پیشرفته‌تری ببرند، ترفندها و نکات ریزی وجود دارد که می‌تواند تجربه آن‌ها را بهبود ببخشد. در این مقاله قصد داریم به قابلیت های پنهان اینستاگرام اشاره کنیم و ببینیم چه مواردی را می‌توان در این شرایط به کار برد. پس همراه مجله دلتا باشید.

قابلیت های پنهان اینستاگرام

۱. اکانت‌های متعددی را بر روی دستگاه یکسان، اضافه کنید و مدیریت نمایید.

شما می‌توانید اکانت‌های متعددی را از روی یک دستگاه مدیریت کنید. از پروفایل خود، آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید و روی گزینه option کلیک نمایید.
به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی add account کلیک نمایید. نام کاربری و پسورد اکانت دیگر خود را وارد نمایید.

۲.پست‌های اینستاگرام را از قبل زمان بندی کنید.

اینستاگرام یکی از روش‌های عالی برای پست تصاویر و مطالب است. شما می‌توانید از روی رایانه خود پست‌ها را زمان بندی کنید و در یک بازه زمانی دیگر آن را منتشر نمایید. این قابلیت در ابزارهای زمان بندی رسانه اجتماعی وجود دارد به شرطی که اکانت شما تبدیل به اکانت تجاری شده باشد. اگر پروفایل تجاری دارید می‌توانید پست‌ها را از قبل زمان بندی کنید.

۳. ایجاد متن رنگین‌کمانی در استوری‌ها

ایجاد متن چندرنگ در استوری اینستاگرام یک ترفند مخفی نیست و بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. ابتدا ابزار تایپ را انتخاب کنید، بعد از تایپ کاراکترها، هرکدام از حرف‌ها یا کلمات را انتخاب و سپس رنگشان را تغییر دهید. اما ایجاد متن رنگین‌کمانی از این هم بسیار ساده‌تر است.

برای اینکه چنین کاری را سریعا انجام دهید، ابتدا متن را تایپ کنید و سپس کل آن را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، یک انگشت شست را بر نخستین رنگ در سمت راست قرار دهید و نگه دارید تا ابزار گرادیان پدیدار شود. انگشت شست دیگر را هم بر گوشه‌ی متن نگه دارید و همزمان با تغییر رنگ، آن انگشت قرار گرفته بر متن را حرکت دهید تا به‌راحتی متن شما به یک متن واجد رنگ‌های مختلف بدل شود.

۴. تاریخچه جستجوی اینستاگرام را پاک کنید.

برای پاک کردن تاریخچه جستجو، به پروفایل خود بروید و بر روی دکمه option کلیک کنید. به سمت پایین بیایید و بر روی Clear Search History کلیک کنید و Yes, I’m sure را انتخاب نمایید.

۵. از اینستاگرام به عنوان ویرایشگر تصویر استفاده کنید.

ممکن است بخواهید تصویری را فیلتر یا ویرایش کنید اما در حال حاضر قصد منتشر کردن آن را نداشته باشید. برای ویرایش تصویر توسط اینستاگرام بدون داشتن پست، باید پست را در حالت پرواز منتشر کنید. قبل از هر کاری مطمئن شوید که Save Original Photo در تنظیمات اینستاگرام فعال شده است. سپس حالت پرواز گوشی خود را روشن کنید و به ویرایش تصاویر خود بپردازید.

۶. بر روی bio و کپشن‌های خود، خط جداکننده اضافه نمایید.

زمانی که کپشنی را در اینستاگرام می‌نویسید، هیچ گزینه‌ای برای زدن اینتر یا بازگشت نخواهید داشت. همین امر در مورد بیو نیز صادق است. کافیست برای ایجاد خط جداکننده، کلید ۱۲۳ را در کیبورد گوشی همراه خود بزنید. در این حالت کلید Return برایتان ظاهر خواهد شد.

۷. پست‌هایی که در آن تگ شده‌اید را پنهان کنید.

زمانی که فردی شما را بر روی تصویر یا ویدئویی تگ می کند، به طور خودکار به پروفایل شما اضافه می‌گردد. برای دیدن تصاویری که در آن تگ شده‌اید، به پروفایل خود بروید و بر روی ایکون انسان زیر بیو کلیک کنید. برای پنهان کردن این موضوع روی سه نقطه موجود در سمت راست و بالای صفحه نمایش کلیک کنید و Hide Photos را انتخاب نمایید. پستی که می‌خواهید از پروفایل خود حذف کنید را انتخاب کنید. حالا Hide From Profile را بزنید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب چگونه در تلگرام چت مخفی داشته باشیم؟  را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این غذاها را بخورید شب خواب بد می‌بینید

اگر عادت دارید قبل از خواب از میان وعده‌های مختلف استفاده کنید، خوب است که نکات زیر را در …