خانه خود را به سبک سنتی و قدیمی چیدمان کنید

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
امروزه اکثر افراد تمایل دارند که منزل خود را به سبک گذشته و قدیمی چیدمان کنند. این سبک طراحی، امروزه گزینه بسیار پرکاربردی برای دکوراسیون است.
سبک رترو در دکوراسیون

این سبک تقریبا مدرن و به‌روز است اما برای چیدمان از لوازم و ابزاری که در دهه ۱۹۵۰ الی ۱۹۹۰ به‌کار برده می‌شد، الهام گرفته می‌شود. نام دیگر این سبک رترو بوده که به معنای بازگشت به گذشته است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ویژگی های سبک رترو در دکوراسیون پرداخته می‌شود.

ویژگی‌های طراحی داخلی به سبک رترو

این سبک ویژگی‌های متعددی دارد. اما برای طراحی و اجرای آن می‌توان از ایده‌های متفاوتی استفاده کرد. تنها کاری که باید برای اجرای این طرح انجام داد، رعایت چند نکته بسیار ساده اما مهم است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ویژگی های سبک رترو در دکوراسیون

انتخاب رنگ برای طراحی داخلی به سبک رترو

مهمترین اما ساده‌ترین کاری که باید برای پیش بردن این سبک انجام داد، انتخاب رنگ‌های رایج در آن سال‌ها است. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رنگ سبز روشن که به‌عنوان سبز آووکادویی نیز معرفی می‌شود یکی از رایج‌ترین رنگ‌ها است.
  • به‌کار بردن خردلی تنوعی چشمگیر در این سبک را به همراه دارد.
  • استفاده از رنگ سفید و مشکی
  • رنگ‌هایی با تناژ قهوه‌ای
  • استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی به سبک رترو تقریبا رایج است.
  • افرادی که تمایل به رنگ متمایل به صورتی دارند باید گزینه‌های صورتی تیره و بنفش تیره را برای این سبک به‌کار ببرند.

ویژگی های سبک رترو در دکوراسیون

انتخاب مبلمان و وسایل

می‌توان گفت مبلمان، در حد به‌سزایی تعیین کننده سبک دکوراسیون می‌تواند باشد. برای طراحی داخلی به سبک رترو بیشتر مبلمان و لوازم چوبی که انتخاب می‌شوند، به‌عنوان کانون توجه برای معرفی این سبک می‌توانند باشند. معمولا برای این سبک کاناپه‌ای انتخاب می‌شود که کشیده و عریض باشد. روی آن هم از کوسن‌هایی استفاده می‌شود که تاثیر به‌سزایی در زیبایی دکوراسیون می‌تواند داشته باشد.

معمولا در کنار آن از عسلی با طرح و سبکی اصیل استفاده می‌شود. همچنین گزینه‌هایی مانند کتابخانه با قفسه‌های کشیده و بلند، چهارپایه‌های بلند، صندلی تکی نیز به‌کار می‌رود. همچنین استفاده از میز غذاخوری به سبک سنتی و قدیمی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای پیش بردن این سبک باشد.

انتخاب مبلمان و وسایل

جنس لوازم به کار برده شده در سبک رترو

یکی از ویژگی‌های سبک رترو در دکوراسیون توجه به جنس لوازمی است که به‌کار برده می‌شود. اغلب در این سبک از کفپوش چوبی و یا سنگ استفاده می‌شود. همچنین در کنار آن لوازمی از جنس پارچه‌های مخمل، پلی استر و مجسمه‌های گچی و سنگی نیز به چشم می‌خورد.

جنس لوازم به کار برده شده در سبک رترو

اکسسوری‌های متنوع

جالب است بدانید بر خلاف سبک مینیمال که می‌توان اکسسوری‌های محدودی را به کار برد، در این سبک قادر به استفاده از اکسسوری‌های متنوع خواهید بود. استفاده از گلدان‌ها و قاب عکس‌های متنوع در این سبک زیاد به چشم می‌خورد. همچنین استفاده از مجسمه‌ها در این سبک جایگاه ویژه‌ای دارد.

نورپردازی مناسب برای سبک رترو

یکی از مهمترین ویژگی های سبک رترو در دکوراسیون نورپردازی است. نورپردازی در هر سبکی، در حد به‌سزایی می‌تواند معرف آن سبک به‌کار برده شده باشد. در این سبک، معمولا از لامپ‌ها و چراغ‌های زمینی استفاده می‌شود. گزینه‌هایی مانند آباژور برای این سبک بسیار پسندید و پرکاربرد هستند. همچنین لامپ‌های ریسه‌ای نیز برای آن به‌کار برده می‌شود.

نورپردازی مناسب برای سبک رترو

پیشنهاد مطالعه: مطلب چیدمان اتاق پذیرایی با ایده های شیک و جذاب را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل خانه شما سنتی و جذاب می‌کنند

از طریق اجرای دکوراسیون سنتی منزل در خانه خود می‌توانید فضای خانه را بسیار دلنشین و راحت ج…