دریاچه‌ای که شما را آبپز می‌کند!

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دریاچه‌ جوشان دومینیکا یکی از جاذبه‌‌های حیرت‌انگیز دنیا است که ۹۰ درجه سانتی‌گراد حرارت دارد.
دریاچه‌ جوشان دومینیکا

با دریاچه‌ جوشان دومینیکا، واقع در کشور دومینیکا در آمریکای شمالی چقدر آشنایی دارید؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با دریاچه‌ جوشان دومینیکا آشنا شوید.

دریاچه‌ جوشان دومینیکا

پارک ملی «موقن توقوا پیتون» در کشور جزیره‌ای دومینیکا، واقع در دریای کارائیب، منطقه‌ای است که آتشفشان‌ها فعالیت زیادی دارند.این پارک ملی که به طور تقریبی نزدیک به ۷۰۰۰ هکتار وسعت دارد، ۵ آتشفشان، تعداد زیادی چشمه‌های آب گرم و یک دریاچه‌ جوشان بزرگ و معروف دارد.

دریاچه جوشان ۹۰ درجه

دریاچه‌ جوشان دومینیکا در اصل یک فومارول در زیر آب است. (فومارول به دهانه‌هایی که در سطح زمین در نزدیکی آتشفشان‌ها باز شده‌اند اطلاق می‌شود که از آن گازهایی همچون کربن‌دی‌اکسید، سولفور دی‌اکسید، هیدروژن کلرید و هیدروژن سولفید خارج می‌شود).

آب این دریاچه جوشان به رنگ آبی-خاکستری است و ۹۰ درجه‌ سانتی‌گراد حرارت دارد و به دلیل گازهایی که از زیر آب خارج می‌شوند، می‌جوشد. حرارت آب این دریاچه به دلیل بخار و گازهایی است که از گدازه‌های زیر آب خارج می‌شود.

سطح این دریاچه را معمولا لایه‌ای از بخار پوشانده است که همین باعث چند برابر شدن زیبایی‌ آن می‌شود.

دریاچه‌ جوشان دومینیکا اولین بار در سال ۱۸۷۵ توسط دو فرد انگلیسی که در آن زمان در دومینیکا مشغول به کار بودند کشف شد. در همان سال گروهی از گیاه‌شناسان از طرف حکومت مامور شدند تا این پدیده‌ طبیعی را بررسی کنند. آن‌ها حرارت آب را اندازی‌گیری کردند و فهمیدند که حرارت آن بین ۸۲ تا ۹۲ درجه‌ سانتی‌گراد است.

همچنین، آن‌ها عمق دریاچه را نزدیک به ۶۰ متر تخمین زدند. این دریاچه توسط آب باران و دو رودخانه‌ کوچک پر می‌شود و پس از نزدیک شدن به گدازه‌ها به نقطه‌ نزدیک به جوش می‌رسد.

دریاچه خطرناک دومینیکا

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند جزیره نفرین شده در آلاسکا که بهتر است نروید!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جذاب‌ترین آبشار مصنوعی ایران

آبشار مصنوعی اهواز از جمله جاذبه‌های توریستی و تفریحی ایران است که چشمان هر بیننده‌ای را ب…