عجیب‌ترین روش‌های درمانی پزشکان در گذشته

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در گذشته اکثر روش‌های درمانی اگر خطرناک هم نبودند با توجه به شرایط و علم پزشکی امروز، بسیار عجیب و باورنکردنی به نظر می‌رسند.
عجیب ترین روش های درمانی 

پزشکی و طبابت ریشه در تاریخ بشریت دارد. انسان‌ها همواره می‌کوشند برای بیماری‌های خود درمانی بدست آورده و از شدت درد‌های خود بکاهند. پیش از ظهور پزشکی نوین که مبتنی بر آزمایش و دقت بالاست، طبابت در گذشته مخلوطی از آداب و رسوم‌ها و گاهی خرافات بود. با مجله دلتا همراه باشید تا با عجیب ترین روش های درمانی آشنا شوید.

عجیب ترین روش های درمانی

۱- تنقیه دود سیگار

یکی از روش‌های درمانی رایج در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی برای نجات فوری جان انسان‌ها تنقیه دود سیگار بوده است. در این روش دود تنباکو را با ابزار‌های خاص به روده انسان می‌فرستادند. اطبا معتقد بودند این روش باعث گرم شدن سلول‌های مرده و شروع دوباره تنفس در فرد می‌شود.

۲- استفاده از جیوه

معروف است که کین شی هوآنگ، نخستین امپراطور چین برای آنکه به زندگی جاودانه برسد اقدام به خوابیدن در یک وان پر از جیوه کرد. جیوه یکی از سمی‌ترین فلزات جهان است که می‌تواند از طریق پوست وارد بدن شده و باعث مرگ انسان شود. بدیهی است که این پادشاه نگون بخت نه تنها عمر جاودانه نداشت بلکه پیش از ۴۰ سالگی جان خود را به دلیل مسمومیت با جیوه از دست داد.

۳- صندلی‌های چرخان

استفاده از صندلی‌های چرخان در اواسط قرن ۱۹ میلادی برای درمان بیماری‌های روانی و پاکیزه کردن سلول‌های آلوده مورد استفاده قرار می‌گرفت. این روش همچنین با مواردی همچون دوش آب یخ، ملین‌ها و کما درمانی با انسولین ترکیب می‌شد.

۴- حجامت و زالو درمانی برای دور کردن شیاطین

در زمان‌های قدیم آرایشگران علاوه بر پیرایش موی مردم، اقدام به کشیدن دندان، جا انداختن کتف در رفته، و حتی جراحی می‌کردند. یکی از اقدامات رایج آن‌ها انجام حجامت، فصد، و نیز قرار دادن زالو بر بدن افراد به منظور خارج کردن خون آن‌ها بوده است. گرچه حجامت می‌تواند به کاهش غلظت خون کمک کند، اما هدف آن‌ها از این اقدام دور کردن شیاطین از فرد بیمار بود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب عجیب ترین قوانین رانندگی که شما را متعجب خواهد کرد!  را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

باورنکردنی اما واقعی، پرورش گیاه در خاک ماه

دانشمندان برای اولین بار توانستند گیاهی را در خاک ماه با موفقیت کشت کنند. نتایج تحقیقات کا…