از اصول لایه لایه لباس پوشیدن چه می‌دانید؟

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر اصول لایه لایه لباس پوشیدن به خوبی رعایت نشود، نه‌تنها تاثیر خاصی در حفظ گرمای بدن ندارد، بلکه فرد را چاق‌تر نیز نشان می‌دهد و ممکن است لباس‌ها نیز اصطلاحا به‌هم نیایند.
Untitled 1 213 از اصول لایه لایه لباس پوشیدن چه می‌دانید؟

استایل لایه لایه لباس پوشیدن در زمستان برای حفاظت از سرما و نیز جلوگیری از سرماخوردگی بسیار مهم است، اما در این میان مسئله شیک پوشی نیز پیش می‌آید. ما در این مطلب از مجله دلتا، مهم‌ترین اصول لایه لایه لباس پوشیدن را با شما درمیان می‌گذاریم.

نکات مهم در استایل لایه لایه لباس پوشیدن

یقه‌اسکی را زیر هر لباسی می‌توانید بپوشید

یقه‌اسکی یا لباس بافتنی یقه‌گرد، یکی از مهم‌ترین آیتم‌های لایه لایه لباس پوشیدن است که باعث حفظ گرمای بدن نیز می‌شود. بهترین روش محافظت در برابر سرما، پوشاندن گردن و سینه است که این لباس به‌خوبی از عهده این کار برمی‌آید. این نوع لباس‌ها را می‌توان زیر هر لباسی پوشید، از بلوز یقه دکمه‌دار گرفته تا پیراهن رسمی و مهمانی یا حتی پوشیدن بلوز یقه‌گرد یا یقه‌اسکی زیر هودی اورسایز.

استایل لایه لایه لباس پوشیدن

به‌دنبال لباس‌هایی باشید که پارچه عایق دارند

برخی لباس‌ها از پارچه‌هایی درست شده‌اند که بدون اینکه وزن زیادی داشته باشند، گرمای بدن را حفظ می‌کنند. این نوع پارچه‌ها بسیار سبک و مناسب استایل لایه لایه لباس پوشیدن هستند، به‌طوریکه چندین لایه لباس را روی هم بپوشید، بدون اینکه حجیم به‌نظر برسید. به‌طور مثال پارچه‌هایی مانند پشم، کشمیر و فلیس همگی سبک هستند و گرمای بدن را حفظ می‌کنند.

استایل لایه لایه لباس پوشیدن

کت‌های آستردار یا کت دولایه را امتحان کنید

یکی از آیتم‌هایی که سلبریتی‌ها برای استایل لایه لایه لباس پوشیدن از آن زیاد استفاده می‌کنند، کت آستردار است. برای مثال کت بلیزر همراه با کت مردانه، کت چرم همراه با کت خز مصنوعی یا کت جین زیر ترنچ. برای اینکه در این استایل حالت زیبا و شیکی داشته باشید، کت بیرونی خود را طوری انتخاب کنید که یقه‌اش برروی شانه‌های شما بیفتد.

استایل لایه لایه لباس پوشیدن

جوراب پشمی بلند و استایل لایه لایه لباس پوشیدن

غیر از گرم نگاه داشتن سینه و گردن، پا نیز بخش بسیار مهمی از بدن است و گرم نگه داشتن آن باعث حفظ گرمای بدن می‌شود. به همین دلیل، جوراب‌ها جزو مهم‌ترین آیتم‌های استایل زمستانی است. البته انتخاب جوراب ضخیم، نیاز به دقت دارد چون پا بخش حساسی نیز هست. جورابی بپوشید که وقتی پای خود را درون کفش قرار می‌دهید بتوانید اندکی انگشت شست خود را تکان بدهید. جوراب‌های پشمی در گرم نگه داشتن پا معجزه می‌کنند و از طرفی ضدآب هستند. فلیس نیز جنس مناسبی برای جوراب در روزهای برفی و هنگام قدم زدن در برف است.

استایل لایه لایه لباس پوشیدن در زمستان

یک جفت بوت زیبا و راحت انتخاب کنید

بوت، مهر آخر استایل لایه لایه لباس پوشیدن در زمستان است. انتخاب یک بوت راحت که حتی ارتفاعش تا زانو یا بالای آن یعنی ران هم برسد، به جذابیت استایل لایه لایه شما اضافه می‌کند. ازطرفی بهتر است که به راحتی خودتان نیز در قدم زدن در روزهای برفی توجه کنید. مثلا بوت‌های بلند با کف تخت که برای موقعیت‌های کژوآل نیز مناسب هستند. این نوع بوت‌ها برای ست کردن با دامن و پیراهن نیز بسیار مناسب و شیک هستند.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب مشابه خاص‌ترین لباس‌های زمستانی امسال را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چاقی صورت با ۵ روش آسان خانگی

چاقی صورت با روش های خانگی یکی از مواردی است که افراد بسیاری دنبال آن هستند. معمولا افرادی…