جزیره نفرین شده در آلاسکا که بهتر است نروید!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزیره‌ ییتیگران، جایی است که استخوان نهنگ‌های دریایی شما را احاطه کرده‌اند. برخی معتقدند این جزیره مرموز، نفرین شده است.
جزیره ییتیگران در آلاسکا

استخوان‌های نهنگ‌های دریایی نزدیک به ۶۰ سال پیش توجه جهان را به خود جلب کردند، با این وجود اطلاعات ناچیزی راجع به آن‌ها موجود است. شما در جزیره‌ ییتیگران (Yttygran Island)، حدودا ۵۱ مایل (۸۲ کیلومتر) از ساحل آلاسکا (Alaska) فاصله دارید، مسیری که با استخوان‌های جمجه، مهره‌ها و دنده‌ها مشخص شده است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جزیره ییتیگران در آلاسکا آشنا شوید.

جزیره ییتیگران در آلاسکا

این استخوان‌ها عمود و مستقیم در زمین قرار گرفته‌اند. اگر این مسیر ترسناک را ادامه دهید در آخر به یک زمین مسطح خواهید رسید که یک گودال مربع شکل پر از جمجمه در آن وجود دارد. باستان‌شناسان معتقد هستند که جادوگران در بالای این چاله‌های مربع شکل پر از گوشت و استخوان‌ها به مراسم خود مشغول می‌شده‌اند.

مردمی که این مکان مرموز و ترسناک را ساخته‌اند مدت‌هاست که  خود از دنیا رفته‌اند و سوال‌های بی‌پاسخی را برای همیشه برای ما به جا گذاشته‌اند. هدف از این آثار ترسناک چیست؟ بر اساس برخی اندیشه‌های امروزی، این زمین به احتمال زیاد یک مکان مقدس مشترک بین قبایل سرخ ‌پوست‌‌ها بوده است. این استخوان‌ها مربوط به قرن چهاردهم هستند، زمانی که به علت سردی بسیار زیاد هوا،‌ آن‌ها دچار کمبود مواد غذایی شده بودند.

شاید این زمین مشترک برای شکارچیان و ماهیگیران برای به اشتراک گذاشتن شکار‌های خود و یا برای حل اختلافات بوده است. شاید آن‌ها این‌گونه مسیری را برای رسیدن به یک مکان مقدس که تشریفات مذهبی و قربانی‌‌های خود را انجام می‌داده‌اند، مشخص کرده‌اند.

این حدس و گمان‌ها راجع به این جزیره مرموز همیشه در ذهن‌ها بودند ولی بومیان این منطقه ادعا داشته‌اند که این یک مکان مقدس یا مرموز برای تشریفات مذهبی نبوده بلکه یک قصابی بوده است. یک مکان عمومی که شکارچیان شکار‌های خود را برای تقسیم و بخشش به دیگران به این مکان می‌آورده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند اشباحی که درخت هستند!

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

هفت آبشار سوادکوه، چهل میلیون سال زیبایی

هفت آبشار سواد کوه تیکن، هفت آبشار بزرگ و کوچک هستند که در میان جنگل‌های این منطقه قرار گر…