چندش‌آور‌ترین خوراکی‌های دنیا!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در جهان غذا و خوراکی‌هایی وجود دارد که فراتر از یک چالش هستند و امتحان کردن آن‌ها حتی برای آشنایی با فرهنگ ساکنین آن منطقه نیز توصیه نمی‌شود.
غذاهایی که با خون تهیه می شوند

منظورمان از این غذاها، آن‌هایی است که از خون حیوانات مرده و حتی زنده تهیه می‌شوند. شاید خوردن این غذاها عجیب، چندش آور و مضر باشد، اما آشنایی با آن‌ها این ویژگی‌ها را ندارد. بنابراین با مجله دلتا همراه باشید تا به معرفی غذاهایی که با خون تهیه می شوند بپردازیم.

غذاهایی که با خون تهیه می شوند

۱. نوشیدنی خون فک – اینوئیت‌ها

این نوشیدنی عجیب مخصوص اینوئیت‌ها، گروهی از سرخپوستان ساکن گرینلند و مناطق قطبی کانادا است که از خون فک زنده تهیه می‌شود. از نظر اینوئیت‌ها این نوشیدنی باعث سلامتی بدن می‌شود، هرچند نوشیدن آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

۲. سوسیس خون – متدوال‌ترین غذای این فهرست

یکی از عجیب‌ترین و در عین حال متداول‌ترین غذاهای تهیه شده از خون، سوسیس خون است. در تهیه این نوع سوسیس از خون حیواناتی نظیر خوک و گاو به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود و پس از استخراج آن از بدن، به همراه افزودنی‌های مختلف پخته می‌شود. هنگامی که سوسیس سرد شده و بافتی ماسیده و منسجم پیدا کند می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

غذاهایی که با خون تهیه می شوند

۳. پنکیک خونی – اسکاندیناوی

اگر روزی به کشورهای اسکاندیناویایی سفر کردید و برای صرف یک صبحانه وارد رستوران شدید هنگام سفارش پنکیک کمی دقت کنید. چرا که در کشورهای سوئد، فنلاند، نروژ و استونی، پنکیک خونی ممکن است به عنوان یک صبحانه سنتی سرو شود.

این پنکیک که با نام‌های blodplättar یا veriohukainen شناخته می‌شود متشکل از خون خوک (ماده اصلی)، شیر، پیاز، گندم سیاه، نمک، فلفل سفید و کره است که همه این مواد همانند یک پنکیک معمولی با یک دیگر میکس شده و به مدت چند دقیقه روی گاز حرارت می‌بیند.

غذاهای عجیب

۴. سوپ خون – همچون سوسیس خون محبوب و همه‌گیر

سوپ خون همانند سوسیس‌های خونی در بسیاری از کشورها دستور پخت بومی خود را دارد و می‌توان گفت پس از سوسیس‌های خونی محبوب و البته ترسناک‌ترین نوع از غذاهای تهیه شده از خون است.

غذاهای عجیب

 

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب ملاقات با مرد جگرخوار در دنیای مردگان! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

کتی که با آن نامرئی می‌شوید!

موضوع نامرئی شدن انسان پدیده‌ای است که تابحال تحقیقات گسترده‌ای در زمینه آن انجام شده است.…