این ساعت از روز غذا بخورید تا ۲ برابر لاغر شوید!

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این روزها همه به دنبال روش‌هایی برای کاهش وزن سریع هستند. رژیم‌های زیادی در این بین خودنمایی می‌کنند و قول لاغری سریع را به شما می‌دهند اما کارآیی چندانی ندارند.
بهترین ساعات غذا خوردن

کاهش وزن فقط مربوط به آنچه می‌خورید نیست بلکه به زمان خوردن نیز مربوط‌ می‌شود. بنابراین کاهش وزن را می‌توان با تغییر زمان غذا خوردن ۲ برابر کرد. همراه مجله دلتا باشید تا با بهترین ساعات غذا خوردن آشنا شوید.

عصرها نباید غذا‌خورد!

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد اجتناب از مصرف کالری زیاد هنگام عصر کلید کاهش وزن است. همچنین خوردن میان‌ وعده در اواخر شب مانع سوزاندن چربی در بدن می‌شود چون بدن هنوز از کربوهیدرات‌های قابل‌ دسترس که به‌ تازگی مصرف‌ شده، استفاده می‌کند. به همین دلیل کسانی که بعد از ظهرها کمتر غذا می‌خورند، در کاهش وزن موفق‌تر هستند، زیرا بدن آنان شروع به سوزاندن چربی می‌کند.

بهترین زمان غذا خوردن

بهترین ساعات غذا‌ خوردن

هنگام پرخوری کردن باید حتما به این نکته توجه کنید که بدن در طول شبانه‌روز در حال سوخت‌وساز نیست و این بی‌وقفه خوردن باعث بروز چربی‌های اضافی در بدن می‌شود که آب‌کردن آن‌ها به‌سختی انجام می‌شود، ساعت متابولیسم بدن یک‌ زمان خاص است که شما می‌توانید در آن ساعات با خیال راحت غذا را میل کنید.

این ساعت از روز غذا بخورید تا ۲ برابر لاغر شوید!

کاری به هیچ‌کدام از رژیم‌ها و توصیه‌های لاغری نداریم چراکه داشتن یک برنامه غذایی و رژیم لاغری موثر را تنها باید از پزشک متخصص رژیم و تناسب‌اندام دریافت کنید. در این بخش تنها قصد‌ داریم نتیجه تحقیقاتی را به شما بگوییم که مربوط به تاثیر خوردن غذا در ساعت مشخصی است.

ساعت متابولیسم بدن و زمان خوردن‌غذا برای لاغری‌سریع

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام‌شده ثابت‌شد که خوردن و نخوردن غذا در ساعتی از روز می‌تواند سرعت لاغری و کاهش وزن را دو برابر تغییر دهد.

بر اساس این مطالعات شما می‌توانید این‌گونه سریع وزن کم کنید:

  • می‌توانید هر نوع خوردنی و مواد غذایی سالم که دوست دارید میل کنید، اما فقط از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر.
  • غذاهای سبک و کم‌کالری را نیز بین ساعت ۲ تا ۶ بعدازظهر قرار دهید و به‌ هیچ‌وجه بعد از این ساعت یعنی ۶ عصر چیزی نخورید.
  • به نظر کار مشکلی است اما نتیجه شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این رژیم لاغری محدود باعث سوزاندن چربی و کالری به مقدار زیاد می‌شود.

بدن ساعتی در درون خود دارد که بر اساس آن بهترین زمان برای سوزاندن چربی و قند‌ها را مشخص می‌کند، بنابراین با خوردن وعده‌های غذایی در ساعات اولیه روز و کاهش مصرف خوراکی‌ها در ساعات عصر به بعد، روند سوزاندن چربی و کالری را تسریع می‌یابد.

کاهش وزن

 

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب دانه چیا، معجزه‌ای در لاغری و کاهش وزن را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فوایدی از سیب که هرگز درباره‌ آن‌ها نشنیده‌اید!

محبوب‌ترین میوه‌ها در میان دوست داران سلامت سیب است. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مهم ت…