۷ مکانی که همیشه از شما پنهان خواهد ماند

۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مکان‌هایی روی کره زمین وجود دارند که در نقشه‌های گوگل مپس قابل مشاهده نبوده و به دلایلی تار یا شطرنجی شده‌اند.
مکان های پنهانی

اپلیکیشن‌های نقشه و مسیریابی مانند گوگل مپس، جستجو و اکتشاف در مکان‌های جدید را به کاری بسیار آسان تبدیل کرده‌اند. اما آیا می‌دانستید مکان‌هایی روی کره زمین وجود دارند که در نقشه‌های گوگل مپس قابل مشاهده نبوده و به دلایلی تار یا شطرنجی شده‌اند. در ادامه هفت نمونه که در حالت دید ماهواره‌ای گوگل مپس قابل مشاهده نیستند، معرفی شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با مکان های پنهانی بیشتر آشنا شوید.

مکان های پنهانی

نیروگاه هسته‌ای کاتنوم – فرانسه

نیروگاه هسته‌ای کاتنوم نهمین نیروگاه هسته‌ای بزرگ جهان است که نزدیک به شهر لوکزامبورگ قرار دارد. اگر این مکان را در گوگل مپس جستجو کنید، کل منطقه‌ای که تاسیسات نیروگاه در آن قرار دارد روی نقشه شطرنجی شده است.

جزیره آمچیتکا – آلاسکا

اگر نام این جزیره (Amchitka Island) را در گوگل مپس جستجو کنید، خواهید دید که بیش از نیمی از جزیره تار شده است. بر اساس سوابق موجود، آمچیتکا طی اواخر دهه ۱۹۵۰ توسط کمیسیون انرژی هسته‌ای آمریکا به عنوان محل آزمایش‌های هسته‌ای زیرزمینی انتخاب شده بود.

بر اساس گزارش‌ها، سه آزمایش هسته‌ای زیرزمینی در جزیره آمچیتکا انجام شده است. امروز، این جزیره برای هر گونه نشت مواد رادیواکتیو زیر نظر قرار دارد. قرار است این جزیره در سال ۲۰۲۵ به یک منطقه حفاظت از حیات وحش با دسترسی محدود تبدیل شود.

مکان های پنهانی

جزیره ژانت – روسیه

اگر نام جزیره ژانت (Jeannette Island) را در گوگل مپس جستجو کنید، هیچ چیزی نخواهید یافت. این جزیره در دریای سیبری شرقی قرار دارد، اما باور بر این است که یک پایگاه نظامی روسیه محسوب می‌شود و از این رو تمایلی به نمایش آن به جهان وجود ندارد.

سایت هسته‌ای مارکول – فرانسه

اگر قصد داشته باشید سایت هسته‌ای مارکول فرانسه را در گوگل مپس مشاهده کنید، قادر به این کار نخواهید بود، زیرا کل این مجموعه روی نقشه شطرنجی شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که این کار به درخواست دولت فرانسه انجام شده، زیرا یکی از مراکز پژوهشی هسته‌ای فرانسه محسوب می‌شود.

فرودگاه می‌نامی توریشیما – ژاپن

اگرچه این فرودگاه در گوگل مپس شطرنجی نشده است، اما با جستجوی نام آن متوجه خواهید شد که این فرودگاه تک باند در جزیره می‌نامی توریشیما با رنگ سفید بیش از حد اشباع شده است. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که جزیره توسط نیرو‌های نظامی دریایی ژاپن استفاده می‌شود.

جزیره موروروآ – پلی‌نزی فرانسه

با جستجوی نام این جزیره (Moruroa Island) در گوگل مپس خواهید دید که نیمی از جزیره به صورت شفاف قابل مشاهده است، اما نیم دیگر آن شطرنجی شده است. بنابر گزارش‌ها، فرانسوی‌ها بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۹۶ آزمایش‌های هسته‌ای خود را در این مکان انجام می‌دادند. بازدید از این جزیره ممنوع است.

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا (هارپ) – گاکونا، آلاسکا

این پروژه توسط آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی (دارپا) و نیرو‌های هوایی و دریایی آمریکا تامین مالی شده بود. اگر HAARP Research Facility را در گوگل مپس جستجو کنید، ساختمان این مجموعه قابل مشاهده است، اما تصویر با رنگ سفید بیش از حد اشباع شده است.

مکان های پنهانی

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب گورستان ۴ هزار ساله خوفناکی که اجسادش کاملا سالم مانده‌اند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۹ حقیقت عجیب و جالب تاریخی!

لیست‌های عجیب‌وغریب همیشه محبوب هستند. بنابراین مجله دلتا در این مطلب شما را با ۹ حقیقت عج…