با این دمنوش‌های طبیعی به جنگ اضطراب بروید

۱۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر روز با عوامل استرس‌زای مختلفی رو‌به‌رو هستیم. عوامل کوچکی که استرس و دل‌نگرانی‌های نامحسوس ولی آزاردهنده ایجاد می‌کنند و البته عوامل محسوسی که به جزئی جدانشدنی از زندگی امروزه تبدیل شده‌اند.
گیاهان ضد استرس

آرامش همان چیزی است که تمام انسان‌های امروزی در هر سنی در جستجوی آن هستند و متاسفانه گاهی راه رسیدن به آن را اشتباه می‌روند و برای دستیابی به آن متوسل به دارو‌های شیمیایی با عوارض زیاد می‌شوند؛ در حالی که می‌توانند با استفاده از انواع دمنوش‌های طبیعی به راحتی به جنگ اضطراب بروند. در این مطلب از  مجله دلتا شما با  گیاهان ضد استرس آشنا می‌شوید.

گیاهان ضد اضطراب و استرس

گیاه بابونه

بابونه یکی از گیاهان دارویی است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله عفونت‌ها، اسپاسم عضلانی، اختلالات قاعدگی، بی‌خوابی، اختلالات گوارشی، درد‌های روماتیسمی استفاده می‌شود. خوردن بابونه و یا چای آن علائم اضطراب را برای کسانی که از آن رنج می‌برند کاهش می‌دهد.

اسطوخودوس

این گیاه به عنوان درمانی برای بی‌خوابی، خستگی، افسردگی و اضطراب استفاده می‌شود. مطالعات نشان داده است که مصرف این گیاه در افرادی که از اختلال اضطرابی رنج می‌برند، اضطراب را کاهش می‌دهد.

چای سبز

برگ‌های چای سبز حاوی اسید آمینه‌ای به نام تیانین است که به عنوان آرام‌کننده اعصاب و اضطراب محسوب می‌شود، ولی ممکن است اثر آن به خودی خود آشکار نباشد. نوشیدن دمنوش چای سبز در یک بعدازظهر پر استرس می‌تواند بدن شما را به آرامش برساند.

گل شبح

این گل اختلال اضطراب را کاهش می‌دهد و معمولا با سایر گیاهان در محصولاتی که به کاهش اضطراب کمک می‌کنند، مخلوط می‌شود، از سوی دیگر مطالعات نشان داده است که ممکن است باعث خواب آلودگی، سرگیجه، سردرگمی شود.

باکوپا

یک مطالعه نشان داد که باکوپا سطح کورتیزول را کاهش می‌دهد. هورمون کورتیزول  استرس را افزایش می‌دهد و در نتیجه علائم اضطراب افزایش می‌یابد. به دلیل تاثیر این گیاه بر اعصاب و محافظت از سلول‌های عصبی، همچنین کاهش اضطراب و آرامش، خوردن باکوپا توصیه می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب روش‌های مقابله‌ای برای مدیریت استرس را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چند خارشی که هرگز نباید بخارانید!

وقتی پوستتان را می‌خارانید در واقع به آن آسیب می‌زنید. با مجله دلتا همراه شوید تا با چند خ…