کدام گروه خونی بیشتر آلزایمر می‌گیرند؟

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آلزایمر و زوال عقل بیماری‌های مربوط به حافظه هستند که افراد بسیاری را در سرتاسر جهان تحت تاثیر خود قرار داده‌اند. حال دانشمندان متوجه شده‌اند که گروه خونی افراد نیز می‌تواند بر روی این بیماری موثر باشد.
رابطه گروه خونی و آلزایمر

گروه خونی می‌تواند چیزهای زیادی از ابتلا به برخی بیماری‌های خاص مانند دیابت یا بیماری‌های قلبی گرفته تا ویژگی‌های شخصیتی شما، بگوید. با مجله دلتا همراه باشید تا با رابطه گروه خونی و آلزایمر بیشتر آشنا شوید.

رابطه گروه خونی و آلزایمر

حال محققین دریافته‌اند که یکی از گروه‌های خونی می‌تواند بر روی ابتلای بیشتر به بیماری زوال عقل نیز موثر باشد. از این رو آن‌ها هشدار می‌دهند که اگر این گروه خونی را دارید لازم است بیش از دیگران مراقب نشانه‌های این بیماری باشید.

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در Neurology، مجله پزشکی آکادمی نورولوژی آمریکا، افراد دارای گروه خونی AB ممکن است در سال‌های پیری بیشتر از سایر گروه‌های خونی دچار از دست دادن حافظه شوند.

این مطالعه نشان داد افرادی که دارای گروه خونی AB هستند ۸۲ درصد بیشتر از سایر گروه‌های خونی دچار مشکلات تفکر و حافظه می‌شوند. که این خود می‌تواند منجر به زوال عقل شود.

فاکتور هشت در خون

محققان سطح فاکتور هشت در خون، پروتئینی که به لخته شدن خون کمک می‌کند، را نیز مورد بررسی قرار دادند. سطوح بالای فاکتور هشت با خطر بالای اختلالات شناختی و زوال عقل مرتبط است.

از طرفی مطالعات قبلی نشان داده است که افراد دارای گروه خونی O کمتر در معرض بیماری قلبی و سکته مغزی هستند.

باید توجه داشته باشید که تنها گروه خونی در این بیماری دخیل نبوده و فاکتورهایی مانند سیگار کشیدن، چاقی و سایر عوامل سبک زندگی نیز موثر هستند که باید در برطرف کردن آن‌ها اهتمام ورزیده شود.

29026118 کدام گروه خونی بیشتر آلزایمر می‌گیرند؟

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب اگر در طول روز زیاد می‌نشینید، حتما این مطلب را بخوانید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…