۵ ترفند برای اینکه طول عمر موبایل خود را افزایش دهید

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رعایت برخی نکات به افزایش طول عمر گوشی‌های هوشمند کمک می‌کند و نیاز نیست تا هزینه‌ای را برای تعمیر گوشی‌های هوشمند خود در نظر بگیرید.
مراقبت از گوشی هوشمند

روتین‌ها و عادات زندگی روزمره ما می‌توانند برای این ابزارهای کاربردی بسیار خطرناک و مضر باشند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با نکاتی بسیار مفید در مورد مراقبت از گوشی هوشمند آشنا کنیم که به افزایش طول عمر آن کمک خواهند کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

مراقبت از گوشی هوشمند برای افزایش طول عمر

۱-به طور مرتب گوشی هوشمند خود را سرویس کنید

سرویس‌های گارانتی شده گوشی همراه باعث می‌شوند که هم اعصابتان خراب نشود هم صرفه جویی کنید. افراد حرفه‌ای در مراکز معتبر و دارای مجوز مشکلات گوشی شما را خیلی سریع شناسایی کرده و هرگونه آسیب داخلی و خارجی را رفع خواهند کرد. در صورت داشتن گارانتی، این سرویس‌ها هزینه زیادی نیز برای شما در بر نخواهند داشت.

۲- هنگامی که از بلوتوث استفاده نمی‌کنید خاموشش کنید

بلوتوث یک ابزار بسیار کاربردی است اما می‌تواند خطرناک هم باشد. توصیه ما این است که وقتی از آن استفاده نمی‌کنید خاموشش کنید. با این کار از دانلودهای خطرناکی که ممکن است امنیت و سلامت گوشی‌تان را به خطر بیندازند جلوگیری خواهید کرد.

مراقبت از گوشی هوشمند

۳- قبل از اینکه گوشی‌تان خاموش شود، شارژش کنید

اگر شارژ گوشی شما تمام شود مشکلی وجود ندارد اما اگر همیشه پس از خاموش شدن گوشی‌تان آن را شارژ می‌کنید این موضوع بر طول عمر گوشی‌تان تاثیر منفی خواهد گذاشت. هر گوشی هوشمند یک سیکل شارژ مشخص دارد. این سیکل در واقع هرباری است که گوشی‌تان را صد درصد شارژ کرده و آن را مصرف می‌کنید. اگر به طور مرتب این کار را انجام دهید باتری گوشی شما عمر چندانی نخواهد داشت پس قبل از خالی شدن شارژ گوشی‌تان آن را شارژ کنید.

۴- به طور مرتب اپلیکیشن‌ها و سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید

همواره آپدیت‌های جدیدی برای رفع باگ‌ها وجود دارد که به سریع‌تر شدن گوشی‌تان نیز کمک خواهد کرد. باید بدانید که این روزآمدسازی‌ها در تضمین امنیت گوشی شما نیز بسیار موثرند.

۵- از شارژرهای موجود در فرودگاه‌ها و ترمینال‌ها استفاده نکنید

در هنگام شارژ کردن گوشی در فرودگاه‌ها در حال انتقال داده خواهید بود. این داده می‌تواند توسط هکرها مورد دسترسی قرار گیرد. وقتی که گوشی هوشمند خود را به یک پورت شارژ هک شده وصل می‌کنید، گوشی شما را به یک درایو خارجی متصل می‌کند. این موضوع می‌تواند باعث شود که افرادی داده‌های شما را برداشته یا حتی نرم افزارهای مخرب روی گوشی‌تان نصب کنند.

مراقبت از گوشی هوشمند

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب آیا گوشی موبایل می‌تواند باعث جوش صورت شود؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییر عجیب بدن پس از مرگ

تغییرات بدن پس از مرگ ناشی از توقف فعالیت‌های ارگان‌های حیاتی است و از چند دقیقه بعد از مر…