۵ اشتباه رایجی که باعث داغ شدن گوشی موبایل می‌شوند

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این گزارش از اشتباهاتی خواهیم گفت که باعث داغ شدن گوشی می‌شوند.
داغ شدن موبایل

ما روزانه زمان زیادی را صرف تلفن همراه خود می‌کنیم. بنابراین، حداقل انتظاری که داریم این است که این وسیله که حضور بسیار پررنگی در زندگی ما دارد، هم برای روابط شخصی و کاریمان و هم برای اوقات فراغتمان، همیشه بهترین عملکرد خود را داشته باشد. وقتی هم که این اتفاق نیفتد، درماندگی و ناراحتی بسیاری از ما را به دنبال خواهد داشت. در ادامه از اشتباهاتی خواهیم گفت که باعث داغ شدن موبایل می‌شوند. با مجله دلتا همراه باشید.

داغ شدن موبایل

۱- در مکان‌های گرم از گوشی خود استفاده یا آن را رها می‌کنید

شاید بدیهی به نظر برسد اما در روزهای گرم نباید تلفن هوشمند خود را در معرض نور خورشید یا داخل ماشین رها کنید. این اتفاق ممکن است حتی ندانسته رخ دهد، مثلا وقتی که در فضای باز مشغول غذا خوردن هستید و تلفن‌تان را روی میز گذاشته‌اید یا زمانی که در طبیعت مشغول عکس گرفتن هستید. یک حالت دیگر هم می‌تواند هنگام رانندگی باشد که برای مسیریابی از تلفن همراه خود استفاده می‌کنیم و آن را به پنجره جلویی ماشین تکیه می‌دهیم.

۲- همیشه آن را کنار کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه‌های دیگر می‌گذارید

در محیط کار معمولا همه ابزارهای مورد نیاز خود، مثل کامپیوترمان را کنار تلفن همراه و گاهی هم تبلتمان می‌گذاریم. حتی بعد از تمام شدن کارمان هم همه آن‌ها را در یک کیف کنار هم قرار می‌دهیم.

اگر یکی از این دستگاه‌ها داغ شود، همین نزدیکی زیاد باعث انتقال حرارت آن به دستگاه‌های دیگر می‌شود. این مسئله در بلند مدت روی عملکرد آن‌ها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل بهتر است آن‌ها را جدا از هم بگذارید.

۳- موبایل خود را در جیبتان می‌گذارید

اگر هوا گرم باشد و گرمای‌بدن تان هم به آن اضافه شود، خنک کردن تلفنی که داغ شده یا حتی جلوگیری از داغ کردن آن بسیار دشوار خواهد شد. به همین دلیل صلاح نیست تلفن همراهتان را یکسره در جیبتان بگذارید، چه برسد به روزهایی که هوا گرم است.

۴- توجه نمی‌کنید تلفن همراهتان مشغول چه کاری است

رها کردن تلفن همراه خود در نزدیکی یک منبع گرما تنها علت داغ شدن گوشی نیست، چون تلفن همراه مثل یک کامپیوتر بدون فن می‌ماند، دمای قطعات داخلی آن هم می‌تواند به میزان چشمگیری بالا رود. اگر دچار این مشکل شدید، فعالیت‌هایی مثل مکان یابی، یا فرآیندهای غیر ضروری همچون بروزرسانی‌هایی که در پس زمینه انجام می‌شوند را غیر فعال کنید. این فعالیت‌ها انرژی تلفن همراه را مصرف می‌کند.

۵- قاب گوشی را بیرون نمی‌آورید

قاب‌ها گوشی‌ها را در برابر سقوط یا آسیب‌های خارجی حفظ می‌کنند. متاسفانه همه آن‌ها برای تلفن‌های همراه مناسب نیستند چون اجازه هوارسانی کافی و مناسب را نمی‌دهند. اگر دمای تلفن همراهتان اندکی بیشتر از معمول به نظر می‌رسید، می‌توانید قاب گوشی را بیرون آورید. شما می‌توانید این کار را هنگام شارژ کردن گوشی هم انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب چگونه عکس‌های حذف شده واتساپ را بازیابی کنیم؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

رد‌پای آدم‌فضایی‌‌ها در صحرای مرموز نازکا!

یکی از عجیب‌ترین خطوط و طراحی‌های شناخته شده، خطوط بومیان اهل پرو است، که روی صحرای بی‌آب …