اگر در طول روز زیاد می‌نشینید، حتما این مطلب را بخوانید

۱۷
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
پزشکان معتقدند هرچه در طول روز کمتر بنشینید یا دراز بکشید، شانس شما برای داشتن یک زندگی سالم بیشتر خواهد بود.
عوارض زیاد نشستن

مارک وایتلی، جراح ورید در انگلیس گفت: زندگی بی‌تحرک می‌تواند به سلامت رگ‌های پا آسیب برساند، زیرا نشستن طولانی‌مدت تحرک ماهیچه‌های پا را کاهش می‌دهد. این امر باعث می‌شود در این ناحیه جریان خون کاهش یابد و در نتیجه به رگ‌های پا آسیب برسد. با مجله دلتا همراه باشید تا با عوارض زیاد نشستن بیشتر آشنا شوید.

عوارض زیاد نشستن

دکتر وایتلی گفت: وقتی جریان خون در عروق پا کندتر می‌شود، محیط این عروق اسیدی‌تر می‌شود و می‌تواند به‌راحتی ایجاد لخته کند. افزایش اسیدیته در رگ‌ها همچنین می‌تواند باعث التهاب و درد در ساق پا شود.

عفونت‌ها ممکن است باعث ایجاد لک‌های قرمز و خارش در این ناحیه شوند که به آن اگزمای وریدی می‌گویند. اگر پوست قهوه‌ای شود به معنای عارضه هموسیدرین است اما زمانی که بافت سفت می‌شود به معنای اسکلرودرمی لب است.

وایتلی ادامه داد: تنبلی گاهی منجر به بیماری می‌شود. لخته شدن خون در رگ‌های پا، شامل احساسی شبیه گرفتگی یا گرما در ناحیه آسیب‌دیده است.

خون درون رگ‌ها در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به عوارض جدی‌تری مانند آمبولی ریه شود که در آن لخته خون در رگ حرکت می‌کند تا در ریه‌ها ساکن شود.

توصیه محققان

محققان توصیه کردندکه از نشستن طولانی مدت حتی در حین کار خودداری کنید و با تمرین‌هایی مانند تمرین‌های کششی، جریان خون در پا را فعال کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب راه‌های ساده برای رهایی از کابوس‌های شبانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۹ حقیقت عجیب و جالب تاریخی!

لیست‌های عجیب‌وغریب همیشه محبوب هستند. بنابراین مجله دلتا در این مطلب شما را با ۹ حقیقت عج…