این شلوار وحشتناک را از پوست انسان ساخته‌اند! 

۲۵
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای ثروتمند شدن در کشور ایسلند در قرن هفدهم میلادی، راه‌های زیادی وجود داشته است. در آن دوران کافی بود تا با یک نفر قرار بگذارید تا از پوست بدنش لباس درست کنید و پولدار شوید.
تولید شلوار از پوست انسان

این لباس‌ها که با نام ” nábrók” یا ” nábrækur” شناخته می‌شوند، آدم را به یاد ماجراهای ترسناک فیلم هری پاتر می‌اندازند. طبق وبسایت موزه سحر و جادوگری ایسلند (Museum of Icelandic Sorcery and Witchcraft)، این شلوار ساخته شده از پوست انسان، نشان دهنده یک سنت وحشتناک و دردناک در بین مردمان آن زمان است. در ادامه این مطلب با مجله اینترنتی دلتا همراه شوید تا ماجرای دردناک تولید شلوار از پوست انسان را برایتان بازگو کنیم.

تولید شلوار از پوست انسان

نام اهدای عضو پس از مرگ را بارها شنیده‌ایم، ولی احتمالا اهدای پوست بعد از مرگ عبارتی است که اولین بار است می‌شنوید. برخی از مردم ایسلند در قرن هفدهم میلادی، پوست پایین تنه خود را برای تولید شلوار ساخته شده از پوست انسان اهدا می‌کردند. به این منظور، با شخص مورد نظر مذاکراتی انجام می‌دادند تا او را راضی کنند پس از مرگش پوست بدنش را اهدا کند. پس از مرگ این شخص و خاکسپاری او، بدنش را از زیر خاک بیرون می‌آوردند و پوست کمر به پاپینش را به طور یک تکه از تنش جدا می‌کردند.

ماجرای وحشتناک شلوار ساخته شده از پوست انسان

به محض اینکه این شلوار را بپوشید، پوستش به پوست اصلی خودتان می‌چسبد. به همین خاطر در آن دوران هیچ کس نمی‌توانست قبل از خرید این شلوار را به پا کند. این شلوار، شلواریست که یک عمر به پایتان خواهد بود و هرگز نمی‌توانید آن را از خودتان جدا کنید. البته همانند هر لباس و شلوار دیگری که می‌خرید، این شلوار هم نیازمند تعمیر و نگه‌داری بوده است. البته مطمئنا تعمیر شلوار ساخته شده از پوست انسان بسیار دردناک‌تر از تعمیر یک شلوار معمولی است.

ماجرای وحشتناک تولید شلوار از پوست انسان

چه کسانی این شلوار را می‌خریدند؟

افرادی که این شلوارها را خریداری می‌کردند، به ناگهان ثروتمند می‌شدند. معمولا این افراد، دزدانی بودند که این شلوارها را به قصد دزدی می‌خریدند. آن‌ها به خانه دوستان، اقوام و یا غریبه‌ها می‌رفتند و سکه‌ها یا طلا و جواهرات آن‌ها را در پوست بدن خود کار می‌گذاشتند. مطمئنا هیچ کس شک نمی‌کند که کسی بتواند چیزی را درون بدنش جا سازی کند.

آن‌ها معمولا پول‌ها و سکه‌های دزدیده شده را در قسمت کمر و ران‌های خود جاسازی می‌کردند تا به چشم نیاید. البته این کار گاهی باعث آسیب دیدن این دزدها نیز می‌شد، چرا که این شلوارها بسیار تنگ بودند و اجسام تیز را به داخل بدن فشار می‌دادند. در واقع این شلوارها در قرن ۱۷ میلادی باعث شدند تا بسیاری از مردم ایسلند دزدی را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند. برای این منظور کافی بود تا بتوانید یک شلوار ساخته شده از پوست انسان تهیه کنید و پولدار شوید.

این شلوارهای ترسناک در موزه

یکی از این شلوارهای ترسناک در موزه سحر و جادوگری ایسلند که در روستای هولماویک (village of Hólmavík) واقع شده است، نگهداری می‌شود. شلوار ساخته شده از پوست انسان که در این موزه وجود دارد، تنها نمونه‌ای از این شلوارهای ترسناک است که به خوبی بازسازی شده است. از زمان افتتاح این موزه، صنعت گردشگری در منطقه وسیع Strandir ایسلند به یکباره رونق گرفت. این موزه را یکی از متخصصان باستان شناسی محلی به نام Sigurður Atlason به همراه گربه‌اش “هیپو” احداث کرده است. امروزه شاهد آن هستیم که گردشگران خارجی و داخلی بسیاری برای تماشای شلوار ساخته شده از پوست انسان به این روستای کوچک سفر می‌کنند.

این شلوارهای ترسناک در موزه

داستان‌های وحشتناک

داستان‌های وحشتناک زیادی درباره شلوار ساخته شده از پوست انسان گفته شده است. بسیاری از مردم محلی ایسلند اعتقاد دارند که خون ده‌ها انسان بی‌گناه به خاطر این شلوارها ریخته شده‌اند. در آن زمان بسیاری از افراد را برای تولید این شلوارها به قتل می‌رساندند. همچنین افرادی هم که از داستان دزدی با این شلوارها آگاه می‌شدند، سریعا به قتل می‌رسیدند تا راز و رمز این دزدی‌ها برای کسی فاش نشود.

شلواری از جنس پوست انسان

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب سیستم ایمنی خود را ارزان و راحت قوی کنید  را بخوانید.

منبعالی‌گشت

۲۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۳۹ ق٫ظ

 2. سارا

  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ در ۰:۲۰ ق٫ظ

  آخه انسان پوستش کجا بوده مگه گوسفند پشم داشتن مردم اون زمان چه پوستی چه کشکی ای بابا

  پاسخ

 3. ناشناس

  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ در ۰:۰۴ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۳۱ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۴ ب٫ظ

 6. سعیدی

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۱۰:۳۳ ب٫ظ

  فوق‌العاده عالی و کاملا ترسناک

  پاسخ

 7. عاطفه

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۹:۳۹ ب٫ظ

  واقعا عجیب دنیایی است ای دنیا😵‍💫هرگوشه اش پراز داستانهای و وقایع شگفت انگیز. ممنون از شما بخاطر جمع آوری واطلاع رسانی به مخاطبانتان 🙏

  پاسخ

  • مونا غریبی

   ۲۹ آبان ۱۴۰۱ در ۹:۲۳ ق٫ظ

   ممنون از لطف و همراهی شما🌹

   پاسخ

 8. ناشناس

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۸ ب٫ظ

 9. ناشناس

  ۲۶ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۵۷ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۳۹ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۸ ب٫ظ

 12. ناتاشا

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۰۲ ب٫ظ

  چقدر وحشتناک

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۰۶ ق٫ظ

   دقیقا

   پاسخ

 13. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۴۶ ب٫ظ

 14. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۴۰ ب٫ظ

 15. اکبری

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۲۹ ب٫ظ

  اولین باره این مطلب رومی خونم،به نظرمن چندش اوره

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۰۶ ق٫ظ

   سپاس از نظر شما

   پاسخ

 16. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۲۱ ب٫ظ

 17. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۱۹ ب٫ظ

 18. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۰۹ ب٫ظ

 19. خالد

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۱:۱۵ ب٫ظ

  خیلی مطالب جالب و در عین حال دردناکی بود بخاطر ساختن شلوار جون چقدر آدم را گرفتند ولی زیبایی خاصی نداشت فقط به درد دزدی می خورد

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۳:۱۶ ب٫ظ

   ممنونم از نظر شما کاربر گرامی

   پاسخ

 20. ناشناس

  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۱ ق٫ظ

  چقدر خوبه

  پاسخ

  • فاطمه یزدیان

   ۲۲ آذر ۱۴۰۰ در ۳:۱۶ ب٫ظ

   ممنونم

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

حلقه میلیارد تومانی با نوشته جذاب را ببینید

کشف حلقه ازدواج قرون وسطی توسط یک مرد انگلیسی خبر ساز شد. برای آشنایی بیشتر با این حلقه زی…