آبشار عجیبی که به جای آب، آتش دارد!

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از جذاب‌ترین پدیده‌های طبیعی در پارک ملی یوسمیت کالیفرنیا، آبشار آتشین یوسمیت است.
bfrfdx آبشار عجیبی که به جای آب، آتش دارد!

این آبشار که رنگ آبی در آن دیده نمی‌شود به هورستیل فایرفال (The Horsetail Firefall) نیز معروف است. این آبشار، رنگ نارنجی و بسیار عجیبی دارد و آن هم کاملا طبیعی است! اما این رنگ نارنجی چیست؟! آیا گداخته‌های آتشفشانی از بالای دهانه آتشفشان از آن روان هستند؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با آبشار هورستیل در کالیفرنیا آشنا شوید.

آبشار آتش در کالیفرنیا

آبشار هورستیل در کالیفرنیا

آبشار هورستیل، در پارک ملی یوسمیت در کالیفرنیا یک پدیده شگفت‌انگیز است. این آبشار فصلی در اوایل زمستان و اوایل بهار جریان دارد و در سمت شرق ال کپیتان به پایین می‌ریزد. جالب است بدانید از اواسط فوریه، زمانی که هوا مناسب باشد، در آخرین ساعاتی که آفتاب به این آبشار می‌تابد، شما به‌طور حیرت‌انگیزی مشاهده خواهید کرد که رنگ این آبشار نارنجی شده و گویا به جای آب آتش از آن روان است.

آبشار آتشین در کالیفرنیا

درخشش آبشار

آبشار آتشین یوسمیت بسیار خارق‌العاده است. البته باید بدانید برای درخشش این آبشار برخی ملزومات نیز وجود دارد. اول و مهم‌تر از همه این است که آبشار باید جاری باشد، پس هوا باید آن‌قدر گرم باشد که برف‌های منتهی به این آبشار را آب کرده و آبشار را به جریان درآورد. بنابراین اگر هوا زیادی سرد باشد، همان‌طور که انتظار می‌رود برف‌ها به‌صورت یخ باقی خواهند ماند و آبشار آتشین یوسمیت، به جریان نخواهد افتاد.

دومین مورد مربوط به شرایط آسمان است. اگر آسمان حتی ابر کوچکی داشته باشد این پدیده شکل نخواهد گرفت. بنابراین می‌توان گفت که هوا در هنگام غروب باید کاملا صاف باشد.

کالیفرنیا

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند شهر عجیبی که در آن خون جنگنده‌ها را می‌نوشند.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…