مجازات شرکت در مهمانی‌های مختلط شبانه

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
احتمالا برای شما هم سوال شده است که آیا شرکت در مهمانی یا پارتی جرم است؟ آیا در قانون برای این جرم مجازاتی تعیین شده است؟

ما در قانون مجازات اسلامی جرمی تحت عنوان شرکت در مهمانی مختلط نداریم و برای اینکار مجازاتی در قانون نیز پیش‌بینی نشده است. احتمالا بسیاری از شما تا امروز فکر می‌کردید که این عمل جرم است و مجازات آن را نمی‌دانستید. در واقع آنچه باعث می‌شود پلیس وارد مهمانی‌ها شود و افراد حاضر در پارتی را دستگیر کند حواشی مهمانی است. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع مجازات شرکت در مهمانی‌ مختلط می‌پردازیم.

مجازات پارتی مختلط

اگر شما در یک مهمانی شبانه دعوت شوید باید بدانید که این عمل جرم نیست. اما لازم است برخی از جوانب شرکت در این مهمانی را بسنجید.

مثلا اگر شما در این مهمانی مشروبات الکلی استفاده کنید و پلیس وارد این مهمانی شود، قطعا شما هم جزو کسانی هستید که مرتکب جرم شده و مجازات می‌شوید.

این مجازات نه به خاطر شرکت در مهمانی، بلکه به دلیل مصرف مشروبات الکلی است که در کشور ما جرم است و مجازات آن هشتاد ضربه شلاق است.

در واقع اگر شما در آن مهمانی جرمی مرتکب نشوید، شما را به علت شرکت در مهمانی مختلط مجازات نخواهند کرد.

مجازات شرکت در مهمانی‌

جرایمی که در مهمانی‌ها اتفاق می‌افتد

مصرف مشروبات الکلی در مهمانی‌ها: همان‌طور که می‌دانید مصرف مشروبات الکلی در کشور ما جرم است پس فرقی نمی‌کند که شما مشروب را در مهمانی یا در پارک استفاده کنید؛ در هر صورت شما مرتکب جرم شده اید.

بنابراین اگر مشروبات الکلی مصرف کرده باشید، این عمل جرم بوده و مجازات آن هشتاد ضربه شلاق است.

تهیه و نگهداری مشروبات الکلی: گاهی شما مهمانی می‌گیرید و مشروبات الکلی تهیه می‌کنید. اما خودتان مشروبی مصرف نمی‌کنید و صرفا مشروبات را برای استفاده مهمانان خریده‌اید. در این‌صورت هم شما مرتکب جرم شده‌اید.

رابطه نامشروع در مهمانی‌های مختلط: یکی از اتفاقاتی که ممکن از در مهمانی‌ها پیش آید روابط نامشروع یا گاهی زنا است. روابط نامشروع به روابطی گفته می‌شود که کمتر از زنا است.

مصرف مواد مخدر در مهمانی: به‌طورکلی مصرف موارد مخدر در قانون مبارزه با مواد مخدر جرم محسوب می‌شود. علاوه بر این، حمل و نگهداری مواد مخدر نیز جرم است.

گاهی در برخی مهمانی‌ها ممکن است مواد مخدر هم مصرف شود که در این‌صورت اگر پلیس مطلع شود، می‌تواند در این مورد نیز اقدامات لازم را انجام دهد.
بر اساس بند ۵ ماده ۱ قانون مبارزه با مواد مخدر به هر شکلی جرم است مگر قانون استثنائی قایل شود.

شرکت در مهمانی‌ مختلط

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی رانندگی در حالت مستی چه عواقبی دارد؟ مطالعه کنید.

۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ در ۹:۲۱ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۳ آذر ۱۴۰۰ در ۷:۰۲ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ در ۹:۳۸ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ در ۷:۰۳ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۲ آذر ۱۴۰۰ در ۶:۴۴ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

توقیف ملک قولنامه‌ای برای مهریه چه شرایطی دارد؟

مهریه در شرع به عنوان عاملی بازدارنده برای مرد تلقی می‌شود. توقیف ملک قولنامه ای برای مهری…