در این رستوران مهمان تاریخ باشید

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رستوران وکیل‌التجار در تهران یکی از بهترین رستوران‌ها از نظر مشتریان است که منوی غذایی متنوع آن در کنار فضای سنتی که دارد، رضایت بیشتر مشتریان را به همراه داشته است.
رستوران وکیل التجار در تهران

اگر قصد دارید شام یا نهار خود را در بیرون از منزل میل کنید، باید رستورانی را انتخاب کنید که طعم غذای خوب آن و محیط دلنشین رستوران تا سال‌ها در ذهن شما ماندگار شود. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با رستوران وکیل التجار در تهران آشنا شوید.

رستوران وکیل التجار در تهران

رستوران وکیل‌التجار دارای بافتی قدیمی است که نشان از تاریخی بودن آن دارد. این رستوران سنتی یک بنا مربوط به دوره قاجار است. این بنا در سال ۱۳۰۰ توسط میرزا محمد باقر میزانی ساخته شده است. به دلیل آن که سازنده این بنای تاریخی لقب وکیل‌التجار را داشت، نام این بنا نیز به همین نام شناخته شده است. متراژ و زیر بنای رستوران ۱۴۰۰ متر مربع است و در گذشته محل داد و ستد بازرگانان بوده است.

داد و ستدی که در ابتدا در این ملک صورت می‌گرفت، خشکبار بود اما رفته رفته و به مرور زمان این ملک به کارخانه قندریزی تبدیل شد.

رستوران های قدیمی تهران

فضاهای داخلی رستوران

رستوران یک خانه قدیمی بزرگ است و به همان سبک خانه‌های ایرانی دارای یک حوض در وسط حیاط است. در معماری رستوران وکیل‌التجار از شیشه‌های رنگی به نحو خوبی استفاده شده است که زیبایی محیط و لذت غذا خوردن را دو چندان می‌کند.

تنوع غذایی در رستوران وکیل التجار تهران

فقط زیبایی محیط رستوران نباید مورد توجه باشد بلکه داشتن یک منو غذایی مناسب و متنوع نیز از دیگر ویژگی‌های یک رستوران خوب به حساب می‌آید که رستوران وکیل‌التجار از این ویژگی نیز برخوردار است. منوی غذایی این رستوران سنتی انواع غذاها را در بر می‌گیرد، اما به یاد داشته باشید در ابن منو فست فود جای ندارد و تنها غذاهای سنتی ایرانی برای سرو آماده می‌شود.

رستوران های خوب تهران

رستوران وکیل التجار کجاست؟

رستوران وکیل‌التجار در خیابان مولوی، ضلع شمال غربی میدان محمدیه کاشی شماره ۲۹ قرار دارد. این رستوران از ساعت ۱۱ تا ۲۴ آماده خدمات‌رسانی به مشتریان است.

رستوران وکیل التجار در تهران

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند بهترین کافه‌های تهران که باید به آن‌ها سری بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قبیله شکست‌خورده‌‌ای که روح‌های ترسناک شدند!

ماجرای قبیله آسارو داستان افراد شکست‌خورده‌ای را روایت می‌کند که پس از شکست به کنار رود آس…