پاک‌ترین آبشار ایران‌، جلوه‌ای از طبیعت محسورکننده گلستان

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آبشار کبودوال بلندترین آبشار خزه‌ای ایران به شمار می‌آید. این آبشار خارق‌العاده یکی از جاذبه‌های دیدنی استان گلستان است.
آبشار کبودال در گلستان

این آبشار تماشایی با زیبایی بی‌نظیر خود در دل مسیری جنگلی و کوهستانی قرار گرفته است و بازدید از آن، خاطره سفر شما به این استان را جاودانه خواهد کرد. آبشار کبودوال از بارش آب در هاله‌ای از نورهای سبز درخشان به وجود آمده است. نورهایی که بازتابی از تلالو خزه‌های سبز بر سنگ‌های آبشار هستند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با آبشار کبودال در گلستان آشنا شوید.

آبشار کبودال در گلستان

آبشار کبودوال، مهم‌ترین جاذبه گردشگری علی آباد کتول است. این آبشار تا چند سال پیش، دارای هیچ‌گونه امکانات رفاهی نبود؛ اما در سال‌های اخیر، تبدیل به قطب گردشگری استان گلستان شده است. آبشار کبودوال که عنوان تنها آبشار خزه‌ای ایران و یکی از بلندترین آبشارهای خزه‌ای جهان را به خود اختصاص داده است از چشمه‌های جنوبی در کوه هارون و عمق دره‌ای با جنگل‌های انبوه با ارتفاع ۱,۷۸۰ متر از سطح دریا سرچشمه می‌گیرد.

جاذبه های گردشگری گلستان

آبشار کبودوال تنها از چشمه بالادست خود سرچشمه می‌گیرد؛ چشمه‌ای که از دل زمین و در ارتفاعات به بیرون می‌جوشد و در مسیر خود هیچ منبع آبی دیگری از جمله رودخانه دائمی یا فصلی متشکل از آب‌های سطح زمین، وارد آن نمی‌شود. به همین دلیل آب این آبشار، زلال، شفاف و قابل شرب است. آبشار کبودوال، پاک‌ترین آبشار ایران نام دارد.

دیدنی های گلستان

مسیر دسترسی به آبشار کبودوال

آبشار کبودوال در دامنه کوه هارون و در اعماق دره‌ای جنگلی قرار دارد. این آبشار که در جنوب شرقی مرکز شهر علی آباد کتول واقع شده است، حدود ۴۸ کیلومتر با گرگان فاصله دارد. شهر علی آباد کتول، یکی از معتدل‌ترین شهرهای ایران است که آب و هوایی منحصربه‌فرد و فوق‌العاده دارد. فاصله تهران تا آبشار کبودوال، ۴۶۰ کیلومتر است و برای رسیدن به آن، باید حدود هفت ساعت رانندگی کنید.

گلستان

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شهر معروف‌ترین دانشگا‌ه‌های دنیا را بیشتر بشناسید

همچنین بخوانید: شهر‌ ارواح وجود دارد! زیباترین مکان‌های گردشگری جهان را دیده‌اید قوانین با…