جزیره‌ای بکر و جادویی در ایران

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزیره هنگام، جزیره‌ای کوچک و دیدنی در خلیج فارس است که با سادگی شما را متحیر خواهد کرد.
جزیره هنگام در ایران

این جزیره با چهره‌ای بومی و سنتی، میزبان سواحلی کم‌نظیر، دلفین‌های بازیگوش، حیات وحش تماشایی، دریای بی‌کران، نخلستان‌های دیدنی، کوه‌های آهکی و بازاری جذاب است؛ جاذبه‌هایی که طبیعت‌گردان بسیاری را به‌سمت هنگام می‌کشانند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جزیره هنگام در ایران آشنا شوید.

جزیره هنگام در ایران

در جزیره هنگام خبری از هیاهوی شهری نیست، هیچ خیابانی وجود ندارد و ماشینی دیده نمی‌شود. مردم هنگام نیز با مهمان‌نوازی سفری به‌یادماندنی را برای شما رقم خواهند زد. هنگام در نزدیکی قشم قرار دارد و سفر به آن با قایق‌سواری در آب‌های خلیج فارس آغاز می‌شود.

جزایر خلیج فارس

جزیره هنگام، جزیره‌ای کوچک با آبادی‌های کوچک با وسعت حدود ۳۶٫۶ کیلومتر مربع در خلیج فارس است که در دو کیلومتری جنوب شرقی جزیره قشم در استان هرمزگان قرار دارد. این جزیره بخشی از شهرستان قشم و یکی از دهستان‌های این شهرستان به مرکزیت روستای ماشی (هنگام جدید) است.

دلفین‌های جزیره هنگام

دلفین های جزیره هنگام یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره هستند. این موجودات بازیگوش و جذاب در اواسط فصل پاییز به نزدیکی جزیره هنگام می‌رسند تا در آب‌های گرم خلیج فارس تولید مثل کنند. آن‌ها تا اواسط اردیبهشت در همین منطقه ماندگار می‌شوند و سپس به‌سمت دریای عمان و اقیانوس می‌روند.

جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

سوغات جزیره هنگام

خرید سوغات و یادگاری یکی از بخش‌های مهم هر سفری به شمار می‌آید و سفر به جزیره هنگام نیز از این قضیه مستثنی نیست. در سفر به این منطقه خرید سوغاتی‌های وسوسه‌انگیزی چون زیورآلات درست شده از صدف و ستاره‌های زیبای دریایی، موجودات تاکسیدرمی شده دریایی، ادویه‌جات و روغن محلی به‌ویژه روغن کوسه را در بازار هنگام به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

جزیره هنگام در ایران

بهترین زمان سفر به جزیره هنگام

بهترین زمان سفر به جزیره هنگام از دید بیشتر گردشگران از اواسط پاییز تا اواسط اردیبهشت است؛ البته اگر می‌خواهید دلفین‌ها را ببینید، بهتر است در ماه‌های آذر و دی به این جزیره سفر کنید.

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمندعروس بهشتی تنگه‌های ایران‌زمین.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

واتیکان، کوچک‌ترین کشور دنیا

همچنین بخوانید: شهر هنر و موسیقی را بشناسید سقالکسار و دریاچه رویایی آن‌ نقاط دیدنی ایران …