ماجراهای عجیب درمورد سفرهای فضایی که نمی‌دانید!

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
یکی از سوالات مهم انسان‌ها درمورد سفرهای فضایی در آینده است که خون را در رگ‌های هر فردی به جوش و خروش می‌اندازد.
سفرهای فضایی در آینده

همه افراد علاقه مند به سفر و البته آسمان، اخبار سفرهای فضایی را دنبال می‌کنند و چندان طولی نمی‌کشد که باید خود را برای خرید بلیط سفینه‌های فضایی در سفرهای فضایی آینده آماده نمایند. در سال‌های آینده دیگر سفرهای لوکس و پر هزینه برای خارج از جو زمین متداول می‌شود. افراد بسیاری را مشتاق سفر با سفینه‌های فضایی پیدا خواهید نمود. با این وجود سفرهای فضایی در آینده اطلاعات و مطالب بسیار جالبی دارند که شاید شما ندانید. دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

سفرهای فضایی در آینده

بر اساس تمام امکانات و اقدامات اولیه‌ای که ناسا هم اکنون در حال انجام است، سفر به مریخ در اولویت قرار دارد. فضاپیما و مریخ نورد ناسا وارد مریخ شد و تصاویر ماهواره‌ای که در مورد مریخ به دست آمده بود را واقعی‌تر نمود. همچنین یک هیات اعزامی به مریخ از تمام متخصصان قرار است که در سال‌های آینده به مریخ سفر کنند. این دانشمندان، فضانوردان و تکنیسین‌هایی که در طی این سال‌ها در حال آموزش هستند، سفری بی بازگشت را تجربه خواهند نمود تنها به این دلیل که در مریخ شرایط زندگی انسان را فراهم نمایند. با این حال از خود پرسیده‌اید برای چی؟ قرار است که انسان‌ها روزی بر روی مریخ زندگی کنند. اما فکر می‌کنید در چه سالی این آرزو محقق می‌شود؟

بر اساس حرف‌های ناسا قرار شده است که انسان‌ها در سال ۲۰۳۳ به مریخ برای زندگی بروند. در نتیجه اولین سفرهای فضایی در آینده‌ای کمتر از دو دهه دیگر رخ خواهد داد. ناسا به همین منظور یک سیستم پرتاب فضایی جدید را طراحی و راه اندازی نموده است. این حرکت اولین قدم در راه رسیدن به این هدف است. انرژی که برای پرتاب این موشک‌ها در تنها ۲ دقیقه رها می‌شود به اندازه انرژی مصرفی ۹۲ هزار خانه در طول یک روز است. به هر صورت باید منتظر خبرهای خوب راجع به سفرهای فضایی در آینده باشید.

فضانوردان مریخی

تاکسی سرویس‌های فضایی

در این میان که ناسا مقدمات سفر به مریخ و در مجموع سفرهای فضایی در آینده را فراهم می‌آورد، شرکت‌های بسیاری به دنبال سرمایه‌گذاری در این زمینه هستند. چهار شرکت بزرگ دنیا می‌خواهند که اولین شرکتی باشند که تاکسی سرویس‌های فضایی را برای سفر به فضا ارائه می‌دهند. این چهار شرکت شامل شرکت بوئینگ (Boeing)، شرکت اون ماسکس اسپیس (Elon Musk’s SpaceX)، جف بزوسز بلو ویرجین و شرکت ریچارد برانسونز ویرجین گالاکتیس (Richard Branson’s Virgin Galactic) هستند. اولین پروازهای فضایی به احتمال زیاد به لبه فضا نزدیک خواهد بود – بیش از ۱۰۰ مایل بالاتر از زمین – جایی که گردشگران می‌توانند بدون وزن باشند و از منظره زمین و فضا لذت ببرند.

در این صورت باید به کلمه گردشگری فضایی و گردشگران فضایی کم کم عادت کنید. اگر شما هم می‌خواهید سوار سفینه‌های فضایی برای چنین سفری شوید، خود را برای شوک قیمت و هزینه آن آماده کنید. مثلا شرکت ویرجین گالاکتیس اعلام کرده است که هزینه یک بلیط برای هر نفر در یک بار سفر ۲۵۰ هزار دلار خواهد بود. با این وجود حدود بیشتر از ۷۰۰ نفر از سراسر دنیا برای سفرهای فضایی در آینده ثبت نام کرده‌اند.

تلفن فضایی

به زودی قادر خواهید بود که در فضا از تلفن هم استفاده کنید. به هر حال کسانی که در سفرهای فضایی در آینده شرکت می‌کنند، شاید بخواهند که با عزیزان خود بر روی زمین تماس بگیرند و صحبت کنند. پس نیاز به تلفن فضایی خواهند داشت.

اما جالب‌ترین موضوع در این مورد این است که این امکان از سال آینده رخ می‌دهد. از سال آینده می‌توانید یک تماس تلفنی از فضا داشته باشید. یک شرکت آلمانی با شرکت نوکیا برای ساخت اولین شبکه ماهواره‌ای ۴G در ماه در سال ۲۰۱۹ همکاری کرده است. در نتیجه این همکاری و ساخت این سیستم، فضانوردان خواهند توانست از فضا فیلم‌هایشان را به خانه و گوشی‌های موبایل ارسال کنند. شرکت‌های دیگر در حال برنامه ریزی برای ساخت نقشه‌های ماهواره‌ای هستند که تا اینترنت را برای همه مردم در زمین به رایگان فراهم نمایند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب پیش‌بینی حمله فضایی‌‌ها به زمین را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

حقایقی مرموز درباره جعبه سیاه هواپیما!

ما امروز می‌خواهیم تا درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پ…