نوشتن «پارک مساوی با پنچری» جرم است؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا نصب تابلو پارک مساوی است با پنچری، مجازات حبس دارد؟
جرم پارک مساوی با پنچری

تابلوی «پارک مساوی است با پنچری» گرچه به منظور آرامش ساکنان ساختمان نصب می‌شود اما تبعات آن می‌تواند آرامش را از آن‌ها سلب کند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع جرم پارک مساوی با پنچری می‌پردازیم.

با افزایش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، جای پارک تبدیل به یکی از چالش‌های میان دارندگان وسایل مذکور شده است؛ هم‌چنان که این افراد طبق قانون نمی‌توانند وسیله نقلیه مورد نظر را در هر مکانی از جمله مقابل درب پارکینگ پارک کنند.

هر چند قانون، پارک کردن مقابل درب پارکینگ را ممنوع کرده اما گاها افراد مبادرت به پارک کردن مقابل درب پارکینگ‌ها می‌کنند.

در نتیجه بسیاری از صاحبان پارکینگ‌ها برای تشدید ممانعت برای پارک نکردن وسایل نقلیه مقابل درب پارکینگ، تابلوهایی با مضمون پارک برابر با پنچری را نصب می‌کنند.

در صورت مشاهده هرگونه رفتار متعارض با تابلوی نصب شده، برای جلوگیری از تکرار آن به وسیله مورد نظر خسارت وارد می‌کنند.

این در صورتی است که مطابق با ماده ۶۹۹ قانون مجازات اسلامی، تهدید به قتل یا هر گونه ضرر جسمانی و نفسانی، مالی و حیثیتی دارای مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال خواهد بود.

به عبارتی طبق قانون تهدید دیگران به ضرر مالی جرم است و به این‌صورت نیست که در جامعه قانونی هر کسی خودسر اقدام قانونی کند. قانون چنین اجازه‌ای را به افراد نمی‌دهد. هم‌چنین در صورت آسیب رساندن به ماشین پارک شده، صاحبخانه‌ای که وسیله نقلیه در مقابل درب آن پارک شده، باید خسارت وارده را بپردازد.

اما در صورت تکرار پارک مزاحم، صاحبخانه می‌تواند دعوای مزاحمت مطرح کند اما کسی حق ندارد، خودسرانه اعمال قانون کرد.

نوشتن پارک مساوی پنچری

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی آیا پارک خودرو جلو درب منزل جرم است؟ مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

رهن کردن خانه بهتر است یا اجاره آن؟

یکی از رایج‌ترین دغدغه‌ها برای مستأجرها و حتی صاحبخانه‌ها این است که برای قرارداد خانه در …