جاذبه‌ای اسرارآمیز در چالوس که ندیده‌اید

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مرداب دیوک، یکی از مرداب‌های شگفت‌انگیز ایران است که در استان مازندران قرار دارد و از جمله جاذبه‌های دیدنی کلاردشت به شمار می‌آید.
مرداب دیوک در مازندران

دیوک در مسیر جنگلی و در میان درختان پرشاخ‌ و برگ و انبوه کلاردشت قرار گرفته است و با کمی ‌پیاده‌روی می‌توانید به آن برسید. ضمن این‌که از هوای جنگل و صدای پرندگان لذت می‌برید، منظره‌ اعجاب‌انگیز مرداب جلوی چشم‌تان نمایان می‌شود. مرداب دیوک تا حدودی ناشناخته است و همین موضوع جذابیت سفر به این منطقه را دوچندان می‌کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با مرداب دیوک در مازندران آشنا شوید.

مرداب دیوک در مازندران

مرداب دیوک به‌قدری زیبا است که مانند فیلم‌های اسرارآمیز و معمایی است. زمانی که قهرمان داستان به جنگل می‌رود و با عبور از مسیری بکر، مه‌آلود و خزه بسته و از میان بوته‌ها و تنه‌ درختان کهن‌سال که بر زمین افتاده‌اند، ناگهان با منظره‌ عجیبی مواجه می‌شود؛ آب‌گیری که سطحش پوشیده از خزه است و درختان محاصره‌اش کرده‌اند و شعاع آفتاب از میان شاخه‌های درختان، بر سطح آب‌گیر بازی نور به راه انداخته است. این تصویر دقیقا همان چیزی است که در سفر به مرداب دیوک تجربه خواهید کرد.

مرداب دیوک در چالوس

مردابی وهم‌آلود

در واقع مرداب دیوک گاهی با وجود مه زیبایی که روی آن قرار می‌گیرد، چهره‌ای وهم‌آلود و اسرارآمیز پیدا می‌کند. تنه‌ درختی پیر در کنار مرداب به چشم می‌خورد که مسافران روی آن می‌روند و عکس می‌گیرند. پوشش جنگلی و درختان سر به فلک کشیده، جلوه‌ خاصی به این مرداب داده است و گروه‌های آفرود و موتورسوارها که اغلب بازدیدکنندگان مرداب هستند، در اینجا کمپ می‌زنند.

بهترین زمان سفر به مرداب دیوک

فصل پاییز در این منطقه، با لباس رنگ به رنگ درختان و صدای خش‌خش برگ‌ها در زیر پا، منظره‌ای رویایی به وجود می‌آورد.

جاذبه های گردشگری چالوس

مرداب دیوک کجاست؟

مرداب دیوک که از جاذبه‌های دیدنی استان مازندران است، در فاصله‌ ۱۹۸ کیلومتری شهر تهران و در نزدیکی روستای پیمبور کلاردشت قرار دارد و علاوه بر چهار ساعت رانندگی، مسافتی حدود چهار کیلومتر هم پیاده‌روی دارد.

مرداب دیوک در مازندران

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند چشمه گل رامیان، شاهکار طبیعی استان گلستان.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

زیباترین نقاط تهران در پاییز

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم جاهای دیدنی تهران در پاییز را معرفی کنیم؛ جاهایی که ساع…