نکات مهم برای پف کردن کیک

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده باشد که خواسته باشید در منزل کیک تهیه کنید. ولی مزه و شکل کیک جوری که مد نظرتان بوده نشده باشد.
نکات مهم برای پف کردن کیک

برای پف کردن کیک و درست کردن کیک پوک و اسفنجی به مواد خاصی نیاز ندارید. بلکه باید بدانید از مواد کیک باید چگونه استفاده و آن‌‌ها را با هم ترکیب کنید. بنابراین به دنبال مواد لازم برای پف کردن کیک نباشید. بلکه به دنبال راه درست استفاده کردن از مواد کیک باشید. در ادامه به نکات مهم برای پف کردن کیک و پوک شدن کیک اشاره‌‌ می‌کنم. با مجله دلتا همراه باشید.

نکات مهم برای پف کردن کیک و شیرینی

آرد

برای اسفنجی شدن و پف کردن کیک آرد کیک یا شیرینی را باید حداقل سه بار الک کنید. همچنین باید بکینگ پودر هم، هر مقدار در دستور کیک هست، به آرد اضافه کنید؛ بعد آن را الک کنید.

پف کردن کیک

سفیده

برای آماده کردن کیک، زرده و سفیده ‌‌تخم‌مرغ‌ را کاملا از یکدیگر جدا کنید. (دقت کنید حتی یک قطره از زرده نباید، داخل سفیده بریزد وگرنه سفیده پف نمی‌کند.)

بعد سفیده را با ‌‌هم‌زن برقی داخل ظرف پلاستیکی یا شیشه‌ای آن‌قدر می‌زنیم که کاملا پف کند و اگر ظرف را کج کنیم، نریزد.

برای اینکه سفیده بهتر پف کند، حدود یک سوم از شکر را به سفیده‌‌ها اضافه کنید و با ‌‌‌‌هم‌زن خوب بزنید.

فر

در فر در حین پخت نباید به هیچ وجه باز شود. چون پف کیک یا پف شیرینی شما می‌خوابد. وقتی بوی کیک از فر بلند شد،‌‌ می‌توانید در فر را باز کنید و با یک خلال دندان کیک را چک کنید.

فر حداقل ۱۵ دقیقه قبل از اینکه کیک یا شیرینی را داخل آن بگذارید، باید روشن شود که خوب فر داغ شود.

زرده ‌‌تخم‌مرغ‌

زرده ‌‌تخم‌مرغ‌ و شکر را باید با هم زدن خوب بزنید. تا رنگ زردی زرده گرفته و سفید شود. حدود ۲ الی ۳ دقیقه طول‌‌ می‌کشد که این اتفاق بیفتد.

جهت هم زدن برای پف کردن کیک مهم است

 

تنها جهت هم زدن سفیده برای پف کردن کیک مهم نیست. بلکه باید سعی کنید همه مواد کیک چه با ‌‌هم‌زن، چه با قاشق در یک جهت بزنید. بنابراین یک جهت را مشخص کنید؛ مثلا در جهت عقربه‌‌های ساعت و همه مواد کیک را تا آخر در همان جهت بزنید تا پف کیک نخوابد.

بکینگ پودر

بکینگ پودر باید به اندازه باشد. برای هر لیوان کیک حدود یک قاشق چای‌خوری سرخالی بکینگ پودر نیاز است. همچنین اگر بکینگ پودر کهنه و خراب باشد کیک پف نمی‌کند. بکینگ پودر را در جای خنک یا یخچال در ظرف سربسته قرار دهید تا برای مدت طولانی‌تری سالم بماند.

مواد کیک

همیشه شیر، ماست، کره و ‌‌تخم‌مرغ‌ باید به دما محیط برسند و بعد آن‌‌ها را به کیک خود اضافه کنید.

راهکارهای پف کردن کیک

پیشنهاد مطالعهراهکارهای وا نرفتن کوفته را بدانید.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

خوشمزه‌ترین روش پخت سینه مرغ با سس قارچ

در بعضی از دستور پخت‌ها اسکالوپ مرغ را با سس لیمو یا انواع سس‌ها سرو‌ می‌کنند ولی با سس قا…