با این اصول خانه خود را زیباتر چیدمان کنید

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. فقط کافی است که چند نکته را بلد باشید و در چیدمان منزل‌ خود به‌کار بگیرید.

داشتن خانه‌ای زیبا با دکوراسیونی چشم‌نواز برای هر کدام از ما جذاب است. با وجود اینکه خیلی از افراد اعتقاد دارند که اصول چیدمان منزل امری سلیقه‌ای است. اما بد نیست که برای طراحی دکوراسیون خانه نگاهی به قوانین دکوراسیون داخلی منزل هم داشته باشید. با مجله دلتا همراه باشید.

عدم چیدمان وسایل اضافه در خانه

شلوغی بیش از حد فضا، زیبا به نظر نمی‌رسد. بهتر است وسایل اضافه را از اطراف خود جمع کنید. گاهی ما برای دکور کردن قسمتی از خانه به اشتباه از وسایل تزیینی زیادی استفاده می‌کنیم که این کار باعث بهم ریختگی و شلخته دیده شدن خانه می‌شود.

قوانین دکوراسیون داخلی منزل

از عکس‌های خود یک نمایشگاه کوچک درست کنید

یکی از دیوارهای خانه را انتخاب کرده و قسمتی از آن را با عکس‌های خانودگی و یا هر عکس دیگری که دوست دارید پر کنید. می‌توانید تابلوهایی با سایزهای متفاوت را در این قسمت و در کنار هم به دیوار بیاویزید.

قوانین دکوراسیون داخلی منزل

یک دیوار را انتخاب کنید و آن را با کاغذ دیواری دلخواه بپوشانید

بهتر است رنگ و طرح کاغذ دیواری را متضاد با رنگ فعلی اتاق انتخاب کنید تا کنتراست رنگ ایجاد شده، فضا را متفاوت جلوه دهد.

اگر نمی‌خواهید که هزینه‌های زیاد کاغذ دیواری را متحمل شوید، می‌توانید به جای آن با چند قوطی رنگ و شابلون روی دیوارهای خود را طرح‌دار کرده و جلوه زیبایی را برای خانه خود ایجاد کنید.

می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از رنگ‌های مختلف و چسب‌های کاغذی طرح مورد نظر خود را بر روی دیوار ایجاد کرده و سپس به رنگ آمیزی بپردازید. بعد از اتمام کار متوجه تغییرات شگفت انگیز رنگ دیوار بر زیبایی منزل خود می‌شوید.

کاغذ دیواری در دکور دیوار

در خرید وسایل و تزئینات خانه، سادگی را فراموش نکنید

استفاده از وسایل پرزرق و برق در کنار هم، تنها باعث می‌شود که هیچکدام از آن‌ها دیده نشوند. به جای استفاده از چند مجسمه دکوری و گلدان تزیینی بر روی جلومبلی و شلوغ‌تر کردن منزل می‌توانید با کمک یک رومیزی ساده و چند شمع کوچک جلوه بصری زیبایی را ایجاد کنید.

تزئینات خانه

یک بخش از خانه را به گل و گیاه اختصاص دهید

می‌توانید یک میز پشت پنجره بگذارید و روی آن را با گلدان‌هایی که دوست دارید، پر کنید. اگر در خانه شما نور کافی برای نگهداری از گل و گیاه طبیعی را ندارید می توانید به جای آن‌ها از گلدان‌های گل مصنوعی و یا حتی ریسه‌های برگ استفاده کنید تا حس زندگی را به خانه خود بیاورید.

  • از قاب عکس یا تابلوهای نقاشی، برای زیباتر کردن دیوار استفاده کنید.
  • تابلو را نباید زیاد بالا نصب کنید تا در مرکز دید چشم باشد.

گل و گیاه در دکور خانه

از وسایل دکوری بیش از حد استفاده نکنید

یکی از قوانین دکوراسیون داخلی منزل این است که کمتر از وسایل دکوری در چیدمان استفاده کنید. استفاده از وسایل تزئینی و دکوری، اگرچه می‌تواند اثر خوبی روی فضا بگذارد، اما استفاده بیش از حد از این وسایل، فضا را شلوغ و بهم ریخته می‌کند.

قوانین دکوراسیون داخلی

پیشنهاد مطالعه: مطلب طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده‌های شیک و جذاب را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این وسایل ارزان خانه خود را بزرگ‌تر کنید

اگر می‌خواهید فضای شما زیبا به‌نظر برسد، مهم است که از هر فضای پرت و بدون استفاده‌ای بهتری…