روش‌های محافظت از پوست در هوای سرد

۱۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زمستان فرا می‌رسد و پوست شما را مورد هدف قرار می‌دهد. دمای سرد و رطوبت پایین، باعث خشکی و تحریک پوست شما می‌شود و گرمای خشک سیستم‌های گرمایشی داخلی به شما کمکی نمی‌کند.

اکثر افراد با رعایت برخی از اقدامات احتیاطی می‌توانند مراقبت های پوستی را انجام دهند. اگر پوست شما  به شدت تحریک شده است، ممکن است لازم باشد به پزشک مراجعه کنید. در ادامه این مطلب از مجله دلتا این پیشگیری‌ها را بررسی می‌کنیم.

بخش اول پیشگیری اساسی با انجام مراقبت های پوستی

هرچندوقت یکبار از مرطوب‌کننده استفاده کنید

لوسیون یا کرم مرطوب‌کننده می‌تواند به مرطوب نگه داشتن و سلامت پوست شما کمک کند. مرطوب‌کننده‌ای را انتخاب کنید که برای پوست خشک یا پوست ترکیبی درنظر گرفته شده است و در حالت ایده‌آل بدون رایحه باشد. مرطوب‌کننده یکی از مراقبت های پوستی بسیار مهم در هوای سرد است.

مراقبت های پوستی

پوست خود را با آب گرم و صابون ملایم بشویید

صابون‌های سفت و سخت، روغن‌های محافظ پوست را از بین می‌برد. شستن بیش از حد پوست ضرر دارد. از صابون‌های ملایم و شستشوی سبک استفاده کنید. آب داغ، منافذ را باز می‌کند تا چربی بیشتری از آن بگریزد.

از دست‌های تحریک شده محافظت کنید

اگر دستان شما از اگزما یا شکل دیگری از پوست تحریک شده رنج می‌برد، مراقبت ویژه‌ای از آن‌ها در برابر صابون و گرما کنید. هنگام شستن ظرف‌ها، از دستکش‌های لاستیکی استفاده کنید.

مرطوب‌کننده لب یکی از مراقبت های پوستی

لب‌های شما به ویژه در هوای خشک زمستان آسیب‌پذیر است. قبل از بیرون رفتن یا هر زمان که لب‌های شما احساس ترک‌خوردگی کرد، از مرطوب کننده لب استفاده کنید. اگر لب‌های شما پس از استفاده از بالم لب، دچار سوزش شد، از یک محصول دیگر استفاده کنید.

مراقبت های پوستی

از خاراندن پوست خود اجتناب کنید

با خاراندن پوست، لایه‌های آن را می‌ریزید. هر زمان که لایه‌ها برداشته می‌شوند یا آسیب می‌بینند، پوست دوباره خارش پیدا می‌کند و این چرخه معیوب ادامه پیدا می‌کند که هرگز کاملا درمان نمی‌شود.

مقدار زیادی آب بنوشید

این امر به مرطوب نگه‌داشتن پوست شما کمک می‌کند. هر زمان که احساس تشنگی کردید، آب بنوشید.

هنگام بیرون رفتن خود را بپوشانید

روسری، کت، دستکش و کلاه بپوشید تا از خشک شدن پوست شما جلوگیری شود. پوشیدن لباس مناسب یکی از مراقبت های پوستی است.

از ضد آفتاب استفاده کنید

اشعه ماورابنفش حتی در روزهای کم تابش زمستان و در روزهای ابری وجود دارند. قبل از بیرون رفتن از منزل، از ضد آفتاب استفاده کنید.

ضدآفتاب یکی از مراقبت های پوستی در برابر این اشعه است.

مراقبت های پوستی روزانه

دستگاه رطوبت‌ساز یکی از مراقبت های پوستی

بخاری یا گرمکن‌ها، هوا را خشک می‌کند که به نوبه خود پوست شما را نیز خشک می‌کند. یک دستگاه رطوبت ساز، محیط خانه شما را مرطوب نگه می‌دارد.

بخش دوم درمان‌های خانگی برای مراقبت های پوستی

صورت خود را با ماسک صورت مرطوب کنید

دستورالعمل‌های زیادی برای ماسک‌های صورت خانگی وجود دارد که روغن‌های سالم را به پوست خشک باز می‌گرداند. استفاده از این کار، یک بار در هفته در صورت خشک شدن پوست شما در زمستان می‌تواند به شما کمک کند.

مجله دلتا

رژیم غذایی خود را تغییر دهید

برخی از افرادی که پوست خشک دارند در راستای مراقبت های پوستی به تغییرات سبک زندگی، به خصوص عادت‌های غذایی جدید، کاملا معتقدند. این رویکردها را در نظر بگیرید و ببینید که آیا برای شما مناسب هستند یا خیر.

پیشنهاد مطالعه:‌ همچنین می‌توانید مطلب روتین مراقبت از پوست جوش‌دار که مثل یک معجزه عمل می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با این مواد طبیعی جوش کمر خود را از بین ببرید

اگر شما هم فکر می‌کنید جوش‌ها تنها روی نواحی مختلف صورت ایجاد می‌شوند، سخت در اشتباهید. جو…