۴ قانون خرید عطر و ادکلن پاییزی و زمستانی

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فصل سرد در راه است و باید علاوه بر آماده کردن لباس‌های گرم، در فکر انتخاب و خرید ادکلن یا عطر مناسب پاییز و زمستان هم باشیم.

قانون کلی درباره انتخاب عطر و ادکلن پاییزی و زمستانی این است که عطرهای سبک و خنک باید در بهار و تابستان استفاده شوند و عطر و ادکلن‌های گرم بیشتر مناسب ماه‌های سرد سال هستند. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم ۴ قانون برای انتخاب عطر مردانه یا زنانه‌ مناسب برای پاییز و زمستان را بیان کنیم.

۴ قانون برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز و زمستان

عطر مناسب پاییز و زمستان باید نت پایانی گرم و قوی داشته باشد

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر و ادکلن پاییزی توجه به رایحه‌ پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد، رایحه‌هایی مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک. برای روشن‌تر شدن این نکته در ادامه اندکی درباره‌ نت‌های یک عطر توضیح می‌دهیم.

هر عطر سه رایحه یا نت اولیه، میانی و پایه (پایانی) دارد. این سه نت در ترکیب با هم آکورد یک عطر را می‌سازند.

نت اولیه رایحه‌ای بسیار سبک و تازه است که بلافاصله پس از استفاده از عطر به مشام می‌رسد. این رایحه به سرعت هم از بین می‌رود. برای مثال هرگونه عطر و بوی مرکبات جزو رایحه‌ اولیه عطر به حساب می‌آید.

نت میانی یا همان قلب عطر، بویی است که پس از رفتن رایحه‌ اولیه به مشام می‌رسد. بوهایی مانند عطر گل‌های رزماری یا بنفشه در دسته‌ نت‌های میانی قرار می‌گیرند.

رایحه‌ پایه یا نت انتهایی، قوی‌ترین رایحه‌ یک عطر است که برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

عطر و ادکلن پاییزی

عطر و ادکلن پاییزی شیرین برای فصل سرد مناسب‌تر است

در ماه‌های سرد سال هیچ چیز نمی‌تواند جای یک عطر شیرین و گرم را بگیرد. عطرهایی با رایحه‌ دسر، وانیل، شکلات و کارامل برای پاییز و زمستان کاملا مناسب هستند.

ممکن است در فصل گرم عطرهای شیرین به نظر بیش از حد قوی و تند به نظر برسند اما در هوای سرد بهترین انتخاب برای عطر و ادکلن پاییزی هستند. برندهای دیور و پرادا کندی انتخاب‌های خوبی برای عطر و ادکلن شیرین در اختیار شما قرار می‌دهند.

عطر و ادکلن پاییزی

در فصل سرد از عطر تند نترسید

عطرهای تند با رایحه‌های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه‌های سرد سال هستند. این عطرهای تند معمولا رایحه‌ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی دارند.

عطر و ادکلن‌های تند معمولا گرم، عجیب و پیچیده‌اند. عطرهای تند، عطر و ادکلن پاییزی محبوبی محسوب می‌شوند.

عطر و ادکلن پاییزی

پاییز و زمستان را وارد دنیای چوبی شوید

انواع رایحه‌ چوب مانند چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط هم از رایحه‌های شرقی مناسب برای پاییز و زمستان به شمار می‌روند. رایحه‌های چوب معمولا خشک، زمینی و نزدیک به عطر مشک هستند و عطر و ادکلن پاییزی محبوب به شمار می‌روند.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه: شما می‌توانید مطلب مشابه ۸ ترفند برای افزایش ماندگاری عطر را مطالعه بفرمایید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لایه‌برداری پوست با ۲ ماده خانگی شگفت‌انگیز

ترکیبات ساده‌ای مانند ماست خواص لایه‌برداری دارد، در حالی که عسل نیز در از بین بردن باکتری…