این ۴ ادویه درد مفاصل را کاهش می‌دهند

۱۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درد مفاصل امروزه به یک معضل جدی تبدیل شده است. آمارها در کشورهای مختلف جهان نشان می‌دهد که میلیون‌ها نفر بر روی کره زمین به درد مفاصل مبتلا هستند.
تسکین درد مفاصل با ادویه

متخصص تغذیه در آمریکا اعلام کرد که زردچوبه، فلفل هندی، زنجبیل، دارچین به تسکین درد مفاصل کمک کند. همچنین خوردن برخی ادویه‌ها می‌توانند به تسکین درد مفاصل با ادویه مرتبط با آرتروز و درد مفاصل کمک کنند. با مجله دلتا همراه باشید.

زردچوبه

التهاب علامت اصلی آرتروز است. ساییدگی و پارگی مفاصل باعث التهاب، تورم و سفتی می‌شود و باعث می‌شود التهاب به مایعات روان کننده مفاصل منتقل شود و منجر به سفتی مفاصل می‌شود.

زردچوبه و کوکورمین از عوامل طبیعی ضد التهاب می باشد که بر خلاف داروهای معمولی که فقط التهاب را کاهش می‌دهد، این ماده می‌تواند عامل التهاب را مهار کند. ماده فعال در زردچوبه، کورکومین، تسکین دهنده درد است. این پزشک و متخصص تغذیه در ادامه توصیه کرد: کورکومین سیتوکین‌ها و آنزیم‌های التهابی را در دو مسیر التهابی در مفاصل مسدود می‌کند.

تسکین درد مفاصل با ادویه

فلفل قرمز

فلفل قرمز و سایر فلفل‌های خشک شده نیز با تسکین درد مفاصل به مقابله با آن کمک می‌کنند. این نوع فلفل حاوی ترکیباتی به نام کپسایسینوئید است که خاصیت ضد التهابی دارد.

 

دارچین

این ادویه غنی از مواد معدنی و ویتامین هایی مانند ویتامین ث، ویتامین کا، کلسیم، آهن، منگنز و فیبر است. دارچین دارای خاصیت ضد درد و ضد التهابی است که برای بیماری های آرتریتی مانند آرتروز، روماتیسم، نقرس و غیره موثر واقع می شود.

به گفته متخصصان، باید دارچین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. در این مطالعه آمده است: دارچین حاوی سینامالدئید و اسید سینامیک است که هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و به سرکوب آسیب سلولی ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

دارچین

زنجبیل

یکی دیگر از مواد مفید، زنجبیل است که دارای اثر ضد التهابی طبیعی در بدن است و با درد در مفاصل مبارزه می‌کند. پیش از این یک متخصص تغذیه در روسیه از مردم این کشور خواسته بود که دارچین، زردچوبه، آویشن، مریم گلی و پونه کوهی را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این ادویه‌ها سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که خاصیت ضد سرطانی و مبارزه با رادیکال‌های آزاد دارند.

زنجبیل

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ خوراکی که برای داشتن عمر طولانی باید بخورید را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

کمبود این ویتامین‌ها باعث سردرد می‌شود

کمبود هر ماده در بدن می‌تواند باعث سردرد شود. در این مطلب از مجله دلتا با ویتامین های موثر…