خرافاتی‌ترین کشورهای جهان با باورهایی غیرقابل تصور!

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خرافه عقیده‌ای است که در آن مردم به وجود نیروهای فرازمینی اعتقاد داشته و باور دارند که این نیروها می‌تواند آن‌ها را به خدا متصل گردانند.
خرافاتی ترین کشورها

خرافه معمولا روش تفکر عقلانی را زیر سوال برده و به عنوان مانعی در رشد هر کشوری مطرح می‌شود. در ادامه خرافاتی ترین کشورهای دنیا را به شما معرفی می کنیم. با مجله دلتا همراه باشید.

خرافاتی ترین کشورهای دنیا

فیلیپین

لیست خرافات کشور فیلیپین تمامی ندارد. فیلیپینی‌ها بر این باورند که ریختن نمک روی زمین باعث می‌شود که مهمان، خانه میزبان را ترک کند. علاوه بر این‌ها فیلیپینی‌ها اولین روز سال جدید تمام پنجره‌های خانه خود را باز می‌کنند چرا که فکر می‌کنند با این کار وقایع خوب به سراغ آن‌ها آمده وشانس به آن‌ها رو می‌کند.

خرافاتی ترین کشورها

نیوزیلند

نیوزیلند خرافات زیادی مرتبط با مراسم ازدواج دارد. مردم بومی نیوزیلند بر این باورند که ماه مراسم ازدواج شما و رنگ لباس عروسی‌تان می‌تواند بر زندگی زناشویی شما تاثیر بگذارد. شاید شنیدن این موضوع برای شما عجیب باشد اما برای مردمان نیوزیلند امری بسیار عادی تلقی می‌شود.

ژاپن

خرافات ژاپنی‌ها در فرهنگ و سنت‌های آنان ریشه دارد. ژاپنی‌ها لیستی طولانی در مورد وقایعی دارند که می‌توانند دلایل متفاوت داشته باشند. به عنوان مثال، عدد ۴ برای آن‌ها سمبل بدشانسی است. ژاپنی‌ها همچنین فکر می‌کنند که عبور یک گربه سیاه از میانه راه شما مایه خوش شانسی است که این موضوع دقیقا عکس اعتقاد هندی‌هاست.

مصر

مصری‌ها از ابتدای تاریخ خرافاتی بوده‌اند. آن‌ها موارد بسیار زیادی را بدشانسی تلقی می‌کنند که از آن جمله می‌توان بر وارونه شدن کفش‌ها، نگاه کردن در آینه شکسته و باز کردن چتر در داخل خانه اشاره نمود.

فرانسه

فرانسوی‌ها منطق خاص خود را دارند. وارونه شدن نان توسط آنان بدشانسی پنداشته می‌شود. حتی در مهمانی‌ها، افراد باید به این موضوع بسیار توجه کنند. ضمن اینکه اگر تعداد مهمانان دور میز غذاخوری نیز ۱۳ باشد این موضوع نیز نشانه بدشانسی می‌باشد. بنابراین مانند سایر کشورها، در فرانسه نیز مردم به این چیزهای عجیب باور دارند.

مکزیک

در لیست خرافاتی ترین کشورها، مکزیک نیز حضور دارد. مکزیکی‌ها فکر می‌کنند که لبخند زدن به نوزاد باید در حین لمس کردن آن باشد و در غیر این صورت نوزاد بیمار می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب عجیب‌ترین خرافات دنیا که تا به حال نشنیده‌اید! را بخوانید

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

راز سر‌های فشرده و کوچک شده قبیله‌ای در آمازون!

محققان اکوادور در حال مطالعه سر کوچک شده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسر…