دهکده‌ای رازآلود که مردگان در آن زنده می‌شوند!

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای بسیاری از آدم‌ها سخت‌ترین بخش مرگ عزیزانشان این است که دیگر او را نمی‌بینند. فرد متوفی به خاک سپرده می‌شود و تنها از طریق عکس‌ها، فیلم‌ها و خاطرات می‌توان او را دید.
مراسم بیرون کشیدن مردگان

در کشور اندونزی گروهی از مردم زندگی می‌کنند که ظاهرا این قضیه را نتوانسته‌اند بپذیرند و رسم عجیب و ترسناکی را برگزار می‌کنند. مردم توراجان که در جزیره سولاوسی اندونزی زندگی می‌کنند مرده‌هایشان را از قبر بیرون می‌کشند، آن‌ها را تمیز می‌کنند، لباس نو به تنشان می‌کنند و همراه با آن‌ها در مراسم مانه نه (Ma’nene death ritual) شرکت می‌کنند! در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا در مورد مراسم بیرون کشیدن مردگان صحبت کنیم و تصاویری از این مراسم را با هم ببینیم. قبل از آن که ادامه بدهیم باید به شما هشدار بدهیم که قرار است تصاویری از جنازه‌های پوسیده را ببینید!

مراسم بیرون کشیدن مردگان

بیش از ۹۰۰ سال است که این رسم عجیب و ترسناک در بین مردم روستای لمبانگ پاتون (Lembang Paton Village) رواج دارد. هر سه سال یک‌بار مردم روستا اجساد عزیزان خود را از قبر بیرون می‌آورند و آن‌ها را برای مراسم آماده می‌کنند. آن‌ها اجساد پوسیده و خشک شده را تمیز می‌کنند، لباس تمیز و نو تنشان می‌کنند و حتی عینک، کلاه و ساعتشان را هم فراموش نمی‌کنند. بعد همه خانواده دور عزیز یا عزیزان از دست رفته‌شان جمع می‌شوند، با هم غذا می‌خورند، عکس یادگاری می‌گیرند. بعد از مراسم دوباره با او خداحافظی می‌کنند و او را داخل قبر می‌گذارند! در سال‌های اخیر تصاویر وحشتناکی از این مراسم در فضای مجازی منتشر شده و باعث توجه همه دنیا به این مراسم شده است. کنجکاوی مردم باعث شده موقع برگزاری این مراسم توریست‌ها از نقاط مختلف به این روستا بیایند تا از نزدیک شاهد این مراسم عجیب باشند.

دفن مردگان

همان طور که می‌توان حدس زد این مراسم ارزان نیست و هزینه‌های بالایی (ده ها هزار دلار) برای خانواده دارد. به همین دلیل خانواده‌ها ترجیح می دهند تا زمانی که توان مالی دفن او را پیدا کنند او را در خانه نگه دارند. این مدت زمان می‌توان هفته‌ها و ماه‌ها طول بکشد! اعضای خانواده برای حفظ جسد او را مثل یک مومیایی می‌پیچانند و در اتاقی مخصوص قرار می‌دهند و با او طوری برخورد می‌کنند انگار او مریض است و در بستر خوابیده است! سرانجام زمانی که پول دفن او تامین شد زمان برگزاری مراسم تدفین فرا می‌رسد و او را دفن می‌کنند تا دوباره در مراسم مانه نه عزیز از دست رفته‌شان را ببینند.

مراسم بیرون کشیدن مردگان

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب جشنواره خوشمزه‌ای که پنکیک‌ها در آن تمام نمی‌شوند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عینکی از جنس استخوان با کاربردی عجیب!

به گزارش مجله دلتا، یک عینک خاص و هدفمند در آلاسکا، توسط ساکنان بومی این منطقه ساخته می‌شد…