در این روستای عجیب هیچ جاده‌ای وجود ندارد

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای گیتورن در کشور هلند یکی از زیباترین و معروف‌ترین مناطق گردشگری در جهان به‌شمار می‌آید. اما ویژگی جالب این روستا این است که هیچ جاده‌ای در آن وجود ندارد.
روستای گیتورن در هلند

اگر زمانی خواستید یک جای رویایی مثل مکان‌هایی که در کتاب‌های داستان خوانده‌اید را ببینید، باید به روستای گیتورن هلند فکر کنید. Giethoorn، نام روستایی بی‌نهایت زیبا و شگفت‌انگیز در کشور هلند است که به آن لقب «ونیز هلند» را داده‌اند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با روستای گیتورن در هلند آشنا شوید.

ونیز در هلند

روستای گیتورن در هلند

اگر همیشه دوست داشته‌اید تا از تمام شلوغی‌های شهر به دور باشید و در یک مکان آرام تعطیلات را بگذرانید، روستای گیتورن انتخاب خوبی است. طبیعت زیبا، خانه‌های قدیمی، قایق‌های چوبی، کانال‌ها، پل‌های چوبی و… بسیار زیبا و شگفت‌انگیز هستند. به‌طور خلاصه، این روستا جایی است که به شما کمک می‌کند تا ماشین‌ها، این غول‌های آهنی پر سرو صدا را فراموش کنید چون ماشین‌ها اصلا در این روستا وجود ندارند.

این شهر در ابتدا به عنوان یک پارک حفاظت شده شروع به توسعه و پیشرفت نمود. اولین ساکنین این منطقه کشاورز بودند و در طی فعالیت‌های خود، تعداد بی‌شماری شاخ بز وحشی کشف کردند. این شاخ‌ها متعلق به بزهایی بودند که به‌خاطر سیل جان داده بودند. نام این شهر از روی شاخ بز گرفته شده (Geytenhoren) و نام امروزی (Giethoorn) شکل کوتاه شده آن است.

روستاهای هلند

بیشتر خانه‌های این روستا روی سطح آب واقع شده‌اند و با تعدادی پل چوبی به سایر مناطق آن متصل شده‌اند. با وجود نیزارهای فراوانی که در مناطق باتلاقی این روستا وجود دارد، بسیاری از خانه‌ها با سقف‌های کاه‌گلی ساخته می‌شوند و تنها افراد ثروتمند این منطقه قادر هستند که سقف‌های خانه‌های خود را با استفاده از کاشی بپوشانند.

اقامت در گیتورن

در صورتی که بخواهید چند روزی را در این روستا بگذرانید بد نیست بدانید که بسیاری از هتل‌ها و مکان‌های اقامتی این روستا درست در لبه رودخانه‌ها قرار گرفته‌اند. بنابراین اگر بخواهید طبیعت‌گردی کنید، می‌توانید به راحتی یک قایق اجاره کنید و تمام روستا را با آن بگردید.

جاذبه های گردشگری هلند

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند در این روستای ایرانی همه دو قلو هستند.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

زیباترین نقاط تهران در پاییز

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم جاهای دیدنی تهران در پاییز را معرفی کنیم؛ جاهایی که ساع…